DEBATY OKSFORDZKIE - EDYCJA I

science clubs

Dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki

 

Konkurs Debat Oksfordzkich

 

Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w turnieju debat oksfordzkich organizowanym w ramach projektu “Science Clubs w Uniwersytecie Gdańskim - znane i nieznane oblicza nauki” przez Wydział Ekonomiczny oraz Wydział Chemii Uniwersytetu Gdańskiego.

Debaty obejmować będą tezy z zakresu zrównoważonego rozwoju z perspektywy człowieka
i jego wpływu na otoczenie
. Uczestnicy debat podejmą zatem tematykę społeczno-ekonomiczną oraz tematykę dotyczącą chemii i ochrony środowiska.

 

Zgłoszenia należy nadesłać na adres Projektu: oblicza.nauki@ug.edu.pl do 01.10.2021 r. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Formularz zgłoszenia znajduje się w załączniku do zaproszenia. Drużyny kwalifikowane są według kolejności zgłoszeń do I edycji turnieju (październik – grudzień 2021) lub II edycji turnieju (marzec – czerwiec 2022).

 

W zgłoszeniu należy podać 4-osobowy skład drużyny (imię, nazwisko) oraz imię, nazwisko i dane kontaktowe opiekuna zespołu.

 

Zespoły zakwalifikowane do udziału mają prawo udziału w szkoleniu z zakresu wystąpień publicznych przeprowadzanym na Uniwersytecie Gdańskim 5.10.2021 lub 7.10.2021 r. (wybór terminu następuje w ramach kolejności zgłoszeń).

Harmonogram debat znajduje się w załączniku do zaproszenia.

Finał konkursu w I edycji odbędzie się 9.12.2021 r.

 

Zespoły, które wezmą udział w debatach otrzymają zaświadczenia dot. udziału w projekcie. Zespoły biorące udział w finale otrzymają dyplomy oraz indywidualne nagrody za zajęcie I, II i III miejsca w postaci bonów o wartości odpowiednio 500, 300 i 100 zł. Drużyna zwycięska otrzymuje puchar.

 

Debaty odbywać się będą stacjonarnie na Uniwersytecie Gdańskim w edycji I w okresie październik – grudzień 2021 r., a w edycji II w okresie marzec – maj 2022 r. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany formy turnieju w zależności od liczby zgłoszonych uczestników lub przeprowadzania debat w formie online w przypadku wejścia w życie nowych restrykcji pandemicznych. 

 

Serdecznie zapraszamy do udziału!

 

Kontakt w sprawie debat i zapisy: oblicza.nauki@ug.edu.pl

 

KDOEI   FTDOEI

 

Finał Turnieju Debat Oksfordzkich 2021 - YouTube

 

Załącznik Rozmiar
Formularz zgłoszeniowy 246.71 KB
Formularz zgody uczestnika 245.36 KB
Regulamin 363.26 KB
Harmonogram 860.51 KB
Kryteria oceny 247.77 KB
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: środa, 23. Czerwiec 2021 - 19:03; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: piątek, 28. Styczeń 2022 - 12:22; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki