Modowe ZERO WASTE

MODOWE ZERO WASTE

Jesteś osobą kreatywną? Lubisz bawić się modą? 
Masz kilka starych, nieużywanych ubrań i chcesz nadać im drugie życie? Lubisz szyć i projektować?
A może chciałbyś wystąpić w roli modela/modelki? Jeśli tak, to wydarzenie jest dla Ciebie!

26 maja 2024 roku w ramach Pikniku Nauki Fahrenheita odbędzie się wielki pokaz mody ZERO WASTE.
W związku z tym poszukujemy osób, które zaprojektują strój oraz osób, które ten strój zaprezentują.

Do udziału serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. Zapisy przez formularz zgłoszeniowy trwają do 29 marca

Jeśli masz pytania, chcesz się czegoś nowego dowiedzieć i nauczyć, to zapraszamy na warsztaty organizowane
12 marca w godzinach 11:00-14:15 na terenie Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego.

MODOWE ZERO WASTE to wspólny projekt studenckich kół naukowych Uczelni Fahrenheita: Naukowego Koła Chemików, Koła Naukowego Ochrony Środowiska i Koła Naukowego Biznesu Chemicznego z Uniwersytetu Gdańskiego, Digital Architecture Lab z Politechniki Gdańskiej oraz Studenckiego Koła Naukowego Zdrowia Środowiskowego i Epidemiologii z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Projekt uzyskał dofinansowanie w Konkursie Mistrzowie Współpracy Fahrenheita (Kolejni Mistrzowie Współpracy FarU. Poznaj zwycięzców! | Aktualności - Uniwersytet Gdański (ug.edu.pl).

Wpływ produkcji tekstyliów i odpadów tekstylnych na środowisko jest jednym z największych aktualnych wyzwań związanych z aktywnością człowieka. Tania odzież niskiej jakości spowodowała gwałtowny wzrost ilości produkowanych i wyrzucanych ubrań. Tak zwana "szybka moda" nieustannie dostarcza ubrania w nowym stylu po bardzo niskich cenach. Aby przeciwdziałać jej wpływowi na środowisko, należy dążyć do zmniejszenia ilość odpadów tekstylnych, wydłużać cykle życia tekstyliów i zwiększać poziom ich recyklingu. Zaproponowany projekt „Modowe Zero Waste” jest odpowiedzią na potrzebę nagłaśniania problemu i edukacji społeczeństwa w ww. zakresie. Aby promować wśród społeczeństwa świadome modowe wybory konsumenckie, w ramach projektu zostaną zorganizowane gry i warsztaty edukacyjne oraz konkurs inspirujący do tworzenia odzieży i biżuterii z materiałów odpadowych. Finalnym etapem będzie pokaz mody w duchu zero waste, który odbędzie się 26 maja 2024 podczas Pikniku Nauki Fahrenheita w Gdańsku na terenie HEVELIANUM. Zapraszamy do udziału!

 

Konkurs Modowe Zero Waste

 

Załącznik Rozmiar
zero-waste-plakat-a3.pdf 24.34 MB
regulamin-konkursu-zero-waste-2024.pdf 188.97 KB
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: wtorek, 27. luty 2024 - 10:07; osoba wprowadzająca: Aleksandra Bielicka-Giełdoń Ostatnia zmiana: środa, 6. Marzec 2024 - 10:15; osoba wprowadzająca: Aleksandra Bielicka-Giełdoń