Sea-EU Staff Week, Malta, 14–16.05.2024

Sea-EU Staff Week: English for Academics, Malta, 14–16.05.2024

Prof. Ewa M. Siedlecka uczestniczyła w trzydniowym szkoleniu na Malcie w ramach programu ERASMUS+, które dotyczyło stosowania języka angielskiego w pracy akademickiej ze studentami. Uczestnicy z uczelni zrzeszonych w SEAU dzielili się swoimi doświadczeniami w nauczaniu studentów zagranicznych oraz rodzimych w języku angielskim. Wymiana pomysłów pozwoliła zrozumieć różne wyzwania międzykulturowe i strategie skutecznej komunikacji w różnorodnych środowiskach akademickich. Wiedza teoretyczna zdobyta na wykładach została wykorzystana w praktyce podczas sesji warsztatowych. Na warsztatach doskonalono sposób przekazywania studentom konstruktywnej i wspierającej informacji zwrotnej, koncentrując się na przejrzystości przekazu jak i wrażliwości kulturowej. Doskonalono umiejętności prezentacji, z naciskiem na jasną artykulację, wciągające opowiadanie historii i dostosowywanie sposobu mówienia do różnych kontekstów akademickich.

Data publikacji: wtorek, 28. Maj 2024 - 16:03; osoba wprowadzająca: Aleksandra Bielicka-Giełdoń Ostatnia zmiana: wtorek, 28. Maj 2024 - 16:35; osoba wprowadzająca: Aleksandra Bielicka-Giełdoń