Dr hab. Monika Bąk, prof. UG

Przestrzeń realna czy wirtualna? Mobilność i turystyka przyszłości

science clubs

Dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki

KAWIARNIE NAUKOWE W UNIWERSYTECIE GDAŃSKIM

Zapraszamy na spotkania otwarte w formie kawiarni naukowych przybliżające działalność naukową pracowników Uczelni szerszemu odbiorcy.

Wtorek 15 grudnia 2020 r. o godz. 17.00.

Wykład „Przestrzeń realna czy wirtualna? Mobilność i turystyka przyszłości” przedstawi dr hab. Monika Bąk, prof. Uniwersytetu Gdańskiego

Abstrakt: Zaawansowane rozwiązania technologiczne wkroczyły w świat usług, w tym transportu i turystyki. Wirtualna rzeczywistość (VR) i rozszerzona rzeczywistość (AR) rozwijają się dynamicznie i nie są już wyłącznie obszarem zainteresowań graczy komputerowych. Czy ograniczenia przemieszczeń w czasie pandemii sprawią, że wirtualna turystyka zastąpi rzeczywiste przemieszczenia? Czy nowe technologie (autonomiczne pojazdy, inteligentne systemy transportowe, ICT w transporcie publicznym) rozwiążą aktualne problemy systemów transportu i mobilności (niska efektywność, dezintegracja, zanieczyszczenie środowiska, kongestia, wypadki)?

Osoby, które mają ochotę zadać pytanie, mogą to zrobić do poniedziałku 14 grudnia 2020 r. na adres: oblicza.nauki@ug.edu.pl

Więcej informacji o wydarzeniach w ramach projektu: https://chemia.ug.edu.pl/wspolpraca/popularyzacja_nauki/science_clubs_w_ug

Data publikacji: środa, 9. Grudzień 2020 - 21:59; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: środa, 10. Marzec 2021 - 14:40; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki