Stypendysta/doktorant w ramach projektu Sonata 15

Wyniki konkursu na stanowisko Doktorant-Stypendysta w projekcie Sonata 15

W wyniku przeprowadzenia procedury konkursowej na Stypendium dla doktoranta w ramach projektu Sonata 15 „Maskowanie ładunku aktywnych biologicznie peptydów jako nowa strategia poprawy ich biodostępności po podaniu doustnym. Optymalizacja i uniwersalizacja metody”, 2019/35/D/NZ7/00174, wybrano Panią mgr Aleksandrę Helbik-Maciejewską

OFERTA STYPENDIALNA

Stypendium naukowe w ramach projektu SONATA 15 „Maskowanie ładunku aktywnych biologicznie peptydów jako nowa strategia poprawy ich biodostępności po podaniu doustnym. Optymalizacja i uniwersalizacja metody”

Nazwa jednostki: Katedra Biochemii Molekularnej, Wydział Chemii, Uniwersytet Gdański

Nazwa stanowiska: doktorant-stypendysta w ramach projektu „Maskowanie ładunku aktywnych biologicznie peptydów jako nowa strategia poprawy ich biodostępności po podaniu doustnym. Optymalizacja i uniwersalizacja metody”

Czas trwania kontraktu: 6 miesięcy

Data rozpoczęcia pracy: 1.04.2024 r.

Kwota stypendium: 3000zł/miesiąc

Zadania badawcze:

1. Synteza, oczyszczanie i analiza zaplanowanych peptydów
  2. Synteza odczynników guanidylujących i ich wykorzystanie do syntezy zaplanowanych proleków.
  3. Synteza, oczyszczanie i analiza zaplanowanych proleków.
  4. Badanie stabilności otrzymanych związków.
  5. Współudział w badaniu przenikalności otrzymanych związków.
  6. Przygotowaniu raportów z przeprowadzonych badań, prowadzenie analiz danych literaturowych, prezentowanie uzyskanych wyników, przygotowywanie publikacji naukowych.

Oczekiwania wobec kandydatów:

1. Ukończone studia II stopnia na kierunku Chemicznym.
  2. Status uczestnika Szkoły Doktorskiej lub Studium Doktoranckiego.
  3. Doświadczenie w pracy eksperymentalnej w zakresie syntezy peptydów.
  4. Wiedza teoretyczna w zakresie chemii bioorganicznej, chemii peptydów, środków guanidylujących i guanidylacji peptydów, analizy fizykochemicznej peptydów.
  5. Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie (min. poziom B2) w stopniu umożliwiającym samodzielne studiowanie publikacji naukowych, współudział w tworzeniu publikacji oraz prezentację wyników na konferencjach międzynarodowych. Mile widziany certyfikat.
  6. Autorstwo/współautorstwo co najmniej dwóch publikacji z listy JCR.
  7. Zainteresowanie pracą naukową, szczególnie w problematyce badawczej projektu.
  8. Mile widziane doświadczenie w pracy na stanowisku laboranta w laboratorium komercyjnym lub diagnostycznym.

Termin składania ofert: 1.03.2024 r.

Termin rozstrzygnięcia konkursu: 5.03.02024 r.

Dodatkowe informacje:

W wyznaczonym terminie proszę przesłać e-mailem (w temacie wpisując – Ogłoszenie -doktorant-stypendysta, Sonata) na adres:

agata.domagalska@ug.edu.pl (do dr Agaty Gitlin-Domagalskiej) następujące dokumenty:

• List motywacyjny wraz z opisem zainteresowań naukowych,
  • CV uwzględniające ww. oczekiwania (dotychczasowe osiągnięcia w nauce, uzyskane stypendia ew. publikacje, nagrody i wyróżnienia, uczestnictwo w konferencjach, itp.)
  • Kopię dyplomu ukończenia studiów.
  • Podpisaną klauzulę informacyjną (załącznik do ogłoszenia).

Wybrane osoby zostaną indywidualnie zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną.

Zasady konkursu określa Uchwała nr 50/2013 z dnia 03.06.2013 Rady Narodowego Centrum Nauki:

Załącznik Rozmiar
Klauzula informacyjna 23.99 KB

Data publikacji: sobota, 10. luty 2024 - 15:30; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: wtorek, 5. Marzec 2024 - 11:20; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki