Stypendysta/doktorant w ramach projektu OPUS 22

W wyniku przeprowadzenia procedury konkursowej na stanowisko stypendysta/student w ramach projektu: OPUS 22 pt.:  „Nowe immunomodulatory kompleksu BTLA-HVEM jako potencjalna terapia w toczniu rumieniowatym układowym", umowa numer UMO-2021/43/B/NZ7/01022 komisja konkursowa przyznała stypendium Pani mgr. Magdalenia Lipińskiej.

Stypendysta/doktorant w ramach projektu OPUS 22 pt.: „Nowe immunomodulatory kompleksu BTLA-HVEM jako potencjalna terapia w toczniu rumieniowatym układowym"

Nazwa jednostki / miejsce pracy: Katedra Chemii Biomedycznej, Wydział Chemii, Uniwersytet Gdański – Gdańsk

Nazwa stanowiska: stypendysta/doktorant w ramach projektu pt.: „Nowe immunomodulatory kompleksu BTLA-HVEM jako potencjalna terapia w toczniu rumieniowatym układowym"

Liczba stypendiów: 1

Wymagania:

• Tytuł magistra chemii lub biotechnologii lub biologii lub nauk przyrodniczych;
  • Podstawowa wiedza z zakresu syntezy organicznej i/lub syntezy peptydów, wysokosprawnej chromatografii cieczowej, spektrometrii mas i immunologii;
  • Znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie;
  • Myślenie analityczne;
  • Umiejętność szybkiego przyswajania wiedzy i chęć dalszego rozwoju;
  • Motywacja do pracy naukowej oraz zdolność do samodzielnego rozwiązywania postawionych problemów badawczych;
  • Umiejętność pracy w zespole;
  • Samodzielne myślenie i kreatywność;
  • Umiejętności organizacyjne;
  • Uzyskanie statusu doktoranta w Szkole Doktorskiej (kandydat spełnia kryteria).

Wymagania dodatkowe:

• Doświadczenie z zakresu syntezy organicznie i/lub peptydów oraz obsługa wysokosprawnych chromatografów cieczowych;
  • Ukończony kurs podstawowy z zakresu projektowania syntezy organicznej, spektroskopii, biologii molekularnej, biotechnologii molekularnej i immunologii.

Opis zadań:

Doktorant będzie odpowiedzialny za:

• Projektowanie i syntezę peptydów/peptydomimetyków blokujących oddziaływania białek należących do punktów kontrolnych układu immunologicznego;
  • Optymalizację struktur peptydów oraz syntezę ich analogów i peptydomimetyków;
  • Oczyszczanie otrzymanych związków technikami chromatograficznymi oraz badanie stabilności otrzymanych związków;
  • Badanie oddziaływań otrzymanych związków z białkami z wykorzystaniem techniki SPR i technik fluorescencyjnych;
  • Badanie właściwości inhibicyjnych otrzymanych związków z wykorzystaniem testów ELISA, HTRF oraz testów na liniach komórkowych.

Typ konkursu NCN: OPUS 22

Termin składania ofert: 14 września 2022, do godz. 00:00

Forma składania ofert: e-mail

Warunki zatrudnienia:

• Umowa o stypendium doktoranckie w pełnym wymiarze godzin na 48 miesięcy;
  • Urlop roczny: 36 dni roboczych;
  • Wynagrodzenie: stypendium 3 000 zł brutto brutto miesięcznie przez pierwsze 24 miesiące realizacji projektu oraz 4 500 zł brutto brutto miesięcznie przez kolejne 24 miesiące realizacji projektu, po uzyskaniu pozytywnej oceny śródokresowej doktoranta w szkole doktorskiej.

Dodatkowe informacje:

Zgłoszenia wraz z wymaganymi dokumentami (wyłącznie w formacie pdf) należy przesyłać drogą elektroniczną na adres e-mailowy: marta.spodzieja@ug.edu.pl wpisując w temacie wiadomości: „doktorant/stypendysta OPUS 22”.

Wymagane dokumenty:

• CV uwzględniające informację o ukończonych studiach, dotychczasowych osiągnięciach naukowych (lista publikacji, udział w konferencjach, udział w projektach badawczych, nagrody i wyróżnienia, itp.)
  • Kopia dyplomu ukończenia studiów II-go stopnia
  • Skan dokumentów potwierdzających posiadane umiejętności (np.: certyfikat językowy)
  • Opinia opiekuna pracy magisterskiej
  • List motywacyjny
  • Podpisane oświadczenie zgody dotyczącej przetwarzania danych osobowych - klauzula informacyjna
  • Zgoda na przetwarzanie danych osobowych.

Zasady konkursu określa regulamin przyznawania stypendiów naukowych NCN w projektach badawczych (Załącznik do uchwały Rady NCN nr 25/2019, z dnia 14.03.2019).

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 16 września 2022.

Data publikacji: środa, 13. Lipiec 2022 - 12:04; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: środa, 1. Marzec 2023 - 11:25; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki