8 Sesja Sprawozdawcza Doktorantów – 2022 r

Wspólna Sesja Sprawozdawcza Doktorantów Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej oraz Doktorantów Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się w dniu 22 września 2022 r. Organizatorem już ósmej edycji SSD był Wydział Chemii UG.

Wyniki swoich badań zaprezentowało blisko 60 doktorantów czwartego roku w obecności swoich opiekunów oraz nauczycieli akademickich obu uczelni. Wystąpienia zorganizowano w 6 sekcjach tematycznych poprowadzonych przez pracowników naukowych obu wydziałów.

Przed rozpoczęciem prezentacji odbyło się wręczenie nagród za najlepsze prace doktorskie obronione w 2021 roku na Wydziałach Chemii UG i Chemicznym PG.

Nagrody wręczyli Dziekan Wydziału Chemicznego PG prof. Agata Kot-Wasik, Dziekan Wydziału Farmaceutycznego GUMed, a zarazem przewodniczący Gdańskiego oddziału PTChem prof. Wojciech Kamysz, Kierownik Studiów Doktoranckich na Wydziale Chemicznym PG, prof. Maciej Bagiński oraz Prodziekan ds. Nauki na Wydziale Chemii UG, prof. Zbigniew Kaczyński.

Laureatami Nagrody Oddziału Gdańskiego PTChem i Dziekanów Wydziału Chemii UG i Wydziału Chemicznego PG za najlepszą pracę doktorską obronioną w 2021 r. zostali:

Dr Jakub Maksymilian Brzeski, za pracę pt. „Mechanizmy wybranych reakcji organicznych katalizowanych superkwasami Lewisa-Brønsteda i zależność kwasowości tych układów od struktury” (Promotor: prof. dr hab. Piotr Skurski, promotor pomocniczy: dr Marcin Czapla)

oraz

Dr inż. Paweł Sosnowski, za pracę pt. „Poszukiwanie małocząsteczkowych leków regeneracyjnych przy użyciu modelu uszkodzenia tkanki złożonej u myszy. Odpowiedź transkrypcyjna genów związanych z rozwojem układu nerwowego podczas farmakologicznie aktywowanej regeneracji” (Promotor: prof. dr hab. inż. Paweł Sachadyn).

Natomiast wyróżnienia otrzymali:

Dr Hanna Lis, za pracę pt. „Zastosowanie fosfoniowych cieczy jonowych jako selektywnych faz akceptorowych w ekstrakcji pasywnej wybranych farmaceutyków” (Promotor: prof. dr hab. Piotr Stepnowski, promotor pomocniczy: dr hab. Magda Caban)

oraz

dr inż. Monika Śmiełowska, za pracę pt. „Nowe rozwiązania w analityce polibromowanych eterów difenylowych (PBDE) w próbkach o skomplikowanym składzie matrycy” (promotor: prof. dr hab. inż. Bożena Zabiegała).

Serdecznie gratulujemy!

Data publikacji: poniedziałek, 26. Wrzesień 2022 - 11:20; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: poniedziałek, 26. Wrzesień 2022 - 11:26; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki