wydarzenia | Wydział Chemii

ikonka wydarzenia
5 października 2019 r. wznawiamy cykl otwartych pokazów doświadczeń chemicznych dr. Tomasza Plucińskiego.
Spotkania będą odbywać się co 3-4 tygodnie w soboty o godz. 11.00 w sali audytorium D1 na parterze budynku Chemii UG (Kampus w Oliwie),
ul. Wita Stwosza 63.
ikonka wydarzenia

W dniu 24 maja 2019 r. na Wydziale Nauk Społecznych odbył się wykład wraz z pokazem w ramach Uniwersytetu Dzieci. Zgodnie z tytułem wykładu „Jak chemik tworzy dym, ogień i mieszankę wybuchową?” uczniowie byli świadkami licznych wybuchów, błysków i kolorowych reakcji. Poznali świat chemii, który zaciekawia i inspiruje, a nawet… zadziwia!

chemiliada

W dniu 16.05.2019 r. odbył się coroczny Piknik Wydziałowy Chemiliada 2019, integrujący już po raz dziesiąty studentów i pracowników Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego. W trakcie trwania imprezy miało miejsce wiele rozmaitych konkursów oraz zabaw.

ikonka wydarzenia

W dniu 11 maja br. (sobota) Naukowe Koło Chemików UG pod opieką dr Henryka Myszki prowadziło warsztaty chemiczne dla osób odwiedzających Galerię Auchan w Rumii. Tematem warsztatów były „Zabawy kolorami” a zaplanowane eksperymenty skierowane głównie do najmłodszych osób zainteresowanych kolorową chemią. Młodzież sprawdzała m.in.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 9 maja 2019 r. zmarł

ikonka wydarzenia

Z uczuciem głębokiego żalu i smutku przyjęliśmy wiadomość o niespodziewanym odejściu Jego Magnificencji Rektora Politechniki Gdańskiej

ikonka wydarzenia

W sobotę, 6 kwietnia odbyła się III edycja Festiwalu Pokazów Chemicznych w Toruniu. W tym roku koła naukowe z całej Polski zebrały się w Centrum Kultury Dwór Artusa, by zaprezentować najciekawsze doświadczenia chemiczne. Naukowe Koło Chemików Uniwersytetu Gdańskiego zaprezentowało pokaz pt. "Jak poderwać kobietę-chemika", tym samym wygrywając tegoroczną edycję konkursu. NKCh UG reprezentowały Daria Łada, Katarzyna Chmur, Marta Domżalska i Adrianna Cyraniak

ikonka wydarzenia

W dniu 13 kwietnia 2019 r. o godzinie 11.00 (Wydział Chemii s. D1) odbędą się pokazy interesujących doświadczeń chemicznych dr. Tomasza Plucińskiego.

Subskrybuj RSS - wydarzenia