fbpx wydarzenia | Wydział Chemii

wydarzenia | Wydział Chemii

ikonka wydarzenia

Tradycyjnie, jak co roku, przed Świętami Bożego Narodzenia odbyło się spotkanie wigilijne pracowników, doktorantów i studentów Wydziału Chemii. Uroczystość uświetnili: Rektorzy Seniorzy Uniwersytetu Gdańskiego prof. dr hab. Zbigniew Grzonka oraz prof. dr hab. inż. Bernard Lammek, Prezes Gdańskiego Towarzystwa Naukowego  prof. dr hab. inż. Jerzy Błażejowski, prof. dr hab.

ikonka wydarzenia

W sobotę 14 grudnia br. Naukowe Koło Chemików UG pod opieką dr hab. Henryka Myszki kolejny raz w tym roku  prowadziło warsztaty chemiczne dla osób odwiedzających Galerię Auchan w Rumii. Tematem przewodnim 6-godzinnych warsztatów była „Groźna i mroźna chemia”. Eksperymenty chemiczne były adresowane głównie do najmłodszych osób zainteresowanych chemią. Młodzież sprawdzała m.in.

ikonka wydarzenia

W dniu 5 grudnia 2019 studenci IV roku kierunku Biznes Chemiczny odwiedzili Browar Amber w Bielkówku. Studenci Wydziału Chemii zapoznali się z technologią produkcji piwa a także odwiedzili laboratorium znajdujące się w zakładzie.

ikonka wydarzenia

W dniu 4 grudnia 2019 roku w auli Wydziału Chemii odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia studiów II stopnia na kierunku CHEMIA i OCHRONA ŚRODOWISKA.

Podczas uroczystości uhonorowano laureatów nagród:

- Im. Prof. Leszka Łankiewicza za najlepszą pracę magisterską o charakterze interdyscyplinarnym:

mgr Aleksandra Monika Hawryłkiewicz – laureat

ikonka wydarzenia
16 października 2019 r. godz. 11.00 (sala D1) odbędzie się kolejny pokaz doświadczeń chemicznych pt. "Nietypowa kinetyka: ustalanie równowagi chemicznej".
Serdecznie zapraszamy.

ikonka wydarzenia

W sobotę 12 października br. Naukowe Koło Chemików UG pod opieką dr hab. Henryka Myszki po raz trzeci w tym roku  prowadziło warsztaty chemiczne dla osób odwiedzających Galerię Auchan w Rumii. Warsztaty trwały 6 godzin, od 12-18, a ich temat przewodnim były „Niezwykłe reakcje chemiczne”. Realizowane eksperymenty skierowane były głównie do najmłodszych osób zainteresowanych kolorową  i zaczarowaną chemią.

ikonka wydarzenia

W dniu 1 października 2019 roku odbyła się Wydziałowa Inauguracja Roku Akademickiego 2019/20.

ikonka wydarzenia
5 października 2019 r. wznawiamy cykl otwartych pokazów doświadczeń chemicznych dr. Tomasza Plucińskiego.
Spotkania będą odbywać się co 3-4 tygodnie w soboty o godz. 11.00 w sali audytorium D1 na parterze budynku Chemii UG (Kampus w Oliwie),
ul. Wita Stwosza 63.

Subskrybuj RSS - wydarzenia