fbpx wydarzenia | Wydział Chemii

wydarzenia | Wydział Chemii

ikonka wydarzenia
16 października 2019 r. godz. 11.00 (sala D1) odbędzie się kolejny pokaz doświadczeń chemicznych pt. "Nietypowa kinetyka: ustalanie równowagi chemicznej".
Serdecznie zapraszamy.

ikonka wydarzenia

W sobotę 12 października br. Naukowe Koło Chemików UG pod opieką dr hab. Henryka Myszki po raz trzeci w tym roku  prowadziło warsztaty chemiczne dla osób odwiedzających Galerię Auchan w Rumii. Warsztaty trwały 6 godzin, od 12-18, a ich temat przewodnim były „Niezwykłe reakcje chemiczne”. Realizowane eksperymenty skierowane były głównie do najmłodszych osób zainteresowanych kolorową  i zaczarowaną chemią.

ikonka wydarzenia

W dniu 1 października 2019 roku odbyła się Wydziałowa Inauguracja Roku Akademickiego 2019/20.

ikonka wydarzenia
5 października 2019 r. wznawiamy cykl otwartych pokazów doświadczeń chemicznych dr. Tomasza Plucińskiego.
Spotkania będą odbywać się co 3-4 tygodnie w soboty o godz. 11.00 w sali audytorium D1 na parterze budynku Chemii UG (Kampus w Oliwie),
ul. Wita Stwosza 63.
ikonka wydarzenia

W dniu 24 maja 2019 r. na Wydziale Nauk Społecznych odbył się wykład wraz z pokazem w ramach Uniwersytetu Dzieci. Zgodnie z tytułem wykładu „Jak chemik tworzy dym, ogień i mieszankę wybuchową?” uczniowie byli świadkami licznych wybuchów, błysków i kolorowych reakcji. Poznali świat chemii, który zaciekawia i inspiruje, a nawet… zadziwia!

chemiliada

W dniu 16.05.2019 r. odbył się coroczny Piknik Wydziałowy Chemiliada 2019, integrujący już po raz dziesiąty studentów i pracowników Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego. W trakcie trwania imprezy miało miejsce wiele rozmaitych konkursów oraz zabaw.

ikonka wydarzenia

W dniu 11 maja br. (sobota) Naukowe Koło Chemików UG pod opieką dr Henryka Myszki prowadziło warsztaty chemiczne dla osób odwiedzających Galerię Auchan w Rumii. Tematem warsztatów były „Zabawy kolorami” a zaplanowane eksperymenty skierowane głównie do najmłodszych osób zainteresowanych kolorową chemią. Młodzież sprawdzała m.in.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 9 maja 2019 r. zmarł

Subskrybuj RSS - wydarzenia