fbpx wydarzenia | Wydział Chemii

wydarzenia

Z przyjemnością informujemy, że Pani prof. dr hab. inż. Adriana Zaleska-Medynska została powołana na Dyrektora Związku Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita, który został utworzony na wspólny wniosek rektorów Uniwersytetu Medycznego, Politechniki Gdańskiej oraz Uniwersytetu Gdańskiego.

Szanowni Państwo

Zespół dziekański Wydziału Chemii składa najserdeczniejsze życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku!

Na prestiżowej liście 2% najlepszych naukowców na świecie, przygotowanej przez Uniwersytet Stanforda, znalazło się 14 nazwisk uczonych z Uniwersytetu Gdańskiego, w tym czterech naukowców z Wydziału Chemii : prof. Jerzy Falandysz, prof. Bogdan Skwarzec, prof. Piotr Stepnowski, prof. Adriana Zaleska-Medynska.

Więcej informacji na stronie UG

Uniwersytet Gdański podpisał dwie umowy licencyjne z firmą NANOSCI Sp. z o.o. - podmiotem powstałym w celu komercjalizacji wynalazków, których twórcami jest zespół naukowy pod kierownictwem prof. dr hab. inż. Adriany Zaleskiej-Medynskiej. NANOSCI wykorzysta licencję do opracowania urządzeń pracujących w układach klimatyzacji, oczyszczających powietrze z patogenów w tym SARS-CoV-2. Misją firmy jest uczynienie środków transportu i miejsc pracy bezpiecznymi dla podróżnych i pracowników.

Więcej informacji

W związku z obecną sytuacją społeczną Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich wystosowało apel do władz państwowych. Swoje stanowisko określiło w dokumencie załączonym poniżej (Załącznik nr 1).

Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich zwróciło się również do wspólnoty akademickiej, szczególnie do Studentów i Doktorantów. Szczegóły w poniższym apelu (Załącznik nr 2).

Zapraszamy pracowników, doktorantów i studentów Wydziału Chemii na spotkanie z kandydatem na stanowisko Rektora Uniwersytetu Gdańskiego, Prof. Piotrem Stepnowskim w dniu 4 listopada 2020 roku o godzinie 11.00. Spotkanie odbędzie się w aplikacji Microsoft Teams pod linkiem:

Rusza 4 edycja autorskiego projektu edukacyjnego Rzecznicy Talentów organizowanego przez Fundację JWP przy wsparciu Partnerów i Patronów projektu!

Symboliczne tytuły doktora honoris causa Uniwersytetu Gdańskiego dla rektorów gdańskich uczelni w jubileuszowym roku 50-lecia UG – relacja z uroczystości

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 17 września 2020r. Prezydium Polskiej Akademii Nauk, powołało Pani dr. hab. Magdę Caban na członka Zespołu Analityki Środowiskowej i Przemysłowej Komitetu Chemii Analitycznej PAN na kadencję 2020-2023.
Z przyjemnością informujemy, że w dniu 17 września 2020r. Prezydium Polskiej Akademii Nauk, powołało Panią dr hab. Dagmarę Strumińską-Parulską, prof. UG na członka Podstawowych Problemów Technik Analitycznych Komitetu Chemii Analitycznej PAN na kadencję 2020-2023.

Więcej informacji na stronie: