fbpx wydarzenia | Wydział Chemii

wydarzenia

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 17 września 2020r. Prezydium Polskiej Akademii Nauk, powołało Pani dr. hab. Magdę Caban na członka Zespołu Analityki Środowiskowej i Przemysłowej Komitetu Chemii Analitycznej PAN na kadencję 2020-2023.
Z przyjemnością informujemy, że w dniu 17 września 2020r. Prezydium Polskiej Akademii Nauk, powołało Panią dr hab. Dagmarę Strumińską-Parulską, prof. UG na członka Podstawowych Problemów Technik Analitycznych Komitetu Chemii Analitycznej PAN na kadencję 2020-2023.

Więcej informacji na stronie:

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 17 września 2020r. Prezydium Polskiej Akademii Nauk, powołało Pana prof. dr. hab. Tomasza Puzyna na członka Zespołu Chemometrii i Metrologii Chemicznej Komitetu Chemii Analitycznej PAN na kadencję 2020-2023.

Serdecznie gratulujemy!

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 1 sierpnia 2020 roku zmarł w Itace (stan Nowy Jork, USA) w wieku 98 lat profesor Harold A. Scheraga, doktor Honoris Causa Uniwersytetu Gdańskiego (2005 rok), światowej sławy biofizyk i jeden z pionierów zastosowania metod teoretycznych i obliczeniowych do badania molekuł.

Z przyjemnością informujemy, że  dr hab. Alicja Boryło, prof. UG oraz  dr hab. Jolanta Kumirska, prof. UG zostały powołane do grona ekspertów zespołu nauk ścisłych i przyrodniczych Polskiej Komisji Akredytacyjnej w kadencji 2020-2023.

Serdecznie gratulujemy!

Izabela Kurowska i Tomasz Swebocki, studenci I roku studiów II stopnia, zostali powołani przez wydawnictwo Elsevier na stanowisko Doradcy Reaxys na Polskę (Reaxys Advisor for Poland).

ikonka wydarzenia

W dniu 10 marca 2020 r. po raz kolejny został zorganizowany Dzień Otwarty na Wydziale Chemii pod hasłem „Pół wieku chemii” . Głównym organizatorem była Katedra Analizy Środowiska.

wydarzenia

W dniu 11 marca 2020 r. w sali D3 Wydziału Chemii UG o godz. 16.00 odbędzie się prezentacja nowego Programu Praktyk i Staży Grupy LOTOS S.A., skierowanego głównie do studentów chemii, technologii, produkcji, ale również obszarów strategicznych, administracyjnych i finansowych. Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu wszystkich zainteresowanych studentów oraz doktorantów. Wszelkich informacji na temat spotkania  udziela dr inż.

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na tegoroczny Dzień Otwarty Wydziału Chemii UG zorganizowany pod hasłem "Pół wieku chemii", który odbędzie się 10 marca (wtorek) w godz. 9.00-14.00 w budynku Wydziału Chemii UG, ul. Wita Stwosza 63 w Gdańsku.