List Dziekana Wydziału Chemii UG do społeczności akademickiej Wydziału Chemii

Szanowni Państwo,

Drodzy Studenci i Doktoranci,

Szanowne Koleżanki i Koledzy – członkowie społeczności Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego,

Początek roku akademickiego jest ważnym wydarzeniem w życiu społeczności akademickiej. Jest to przede wszystkim czas, w którym stawiamy sobie pytanie, jaki będzie ten rok. Pytanie to, towarzyszy nam wszystkim, zarówno nauczycielom jak i studentom, którzy po miesiącach pracy zdalnej i wakacyjnej przerwie wracają do nas pełni zapału i energii do pracy.

Sytuacja epidemiologiczna w dużym stopniu zmieniła formę kształcenia na Wydziale Chemii, wymuszając liczne zmiany oraz ograniczając nam to co najcenniejsze - bezpośredni kontakt ze studentami. Jestem przekonana, że mimo tych trudności, kształcenie na Wydziale Chemii jest i będzie prowadzone na bardzo wysokim poziomie, a studenci znajdą możliwości i perspektywy rozwoju.

Drodzy studenci i doktoranci, życzę abyście potrafili czerpać wiedzę przekazywaną przez nauczycieli akademickich, godnie reprezentowali Wydział Chemii Uniwersytetu Gdańskiego i nigdy nie zapomnieli, gdzie są Państwa korzenie. Niech ten nowy rok akademicki będzie okresem inspiracji i poszerzania horyzontów, a szerokie spektrum wykładów będzie dla Państwa motywacją do ciągłego doskonalenia się i poszukiwania własnej ścieżki.

Szczególne słowa kieruję do studentów, którzy rozpoczynają studia. Wierzę, że przekonają się Państwo szybko, iż wybór Wydziału Chemii był słuszny, bo jest to miejsce niezwykłe pod każdym względem. To nie tylko nowoczesny budynek, ale jedna z najprężniej działających jednostek Uniwersytetu Gdańskiego. Jest to miejsce, w którym prowadzone są badania naukowe na najwyższym światowym poziomie, a doświadczona kadra akademicka wskaże drogę, przemierzając którą zdobędą Państwo wiedzę i umiejętności, tak ważne w przyszłej pracy zawodowej.

Wszystkim pracownikom życzę wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym, naukowym oraz osobistym, dumy z przynależności do społeczności akademickiej Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego, nieustającej satysfakcji w wykonywaniu obowiązków oraz dużo zdrowia, tak potrzebnego w dobie zagrożenia epidemiologicznego.

Gaudeamus igitur!

Dziekan Wydziału Chemii

dr hab. Beata Grobelna

profesor Uniwersytetu Gdańskiego