uczelnia

Portal eUczelnia w UG – milowy krok w obsłudze informatycznej uczelni

Ostatnia modyfikacja: piątek, 22 Wrzesień, 2023 - 10:42

Nowoczesna i bezpieczna infrastruktura informatyczna będzie stopniowo wprowadzana w Uniwersytecie Gdańskim od 2 listopada. System eUczelnia ułatwi studentom, dziekanatom i administracji centralnej sprawną obsługę procesów związanych z dydaktyką i kształceniem. To krok milowy w rozwoju struktur informatycznych uczelni.

Więcej informacji ...

53. rocznica powołania Uniwersytetu Gdańskiego

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 21 Marzec, 2023 - 20:18

W dniu 20 marca 2023 r. podczas uroczystości z okazji 52. Rocznicy powołania Uniwersytetu Gdańskiego zostały wręczone indywidualne nagrody im. Prof. K. Taylora. Laureatem za rok 2022 został prof. dr hab. Janusz Rak z Katedry Chemii Fizycznej. 

Laureatem III miejsca w II edycji konkursu dla młodych naukowców Young Fahrenheit została dr Klaudia Godlewska z Katedry Analizy Środowiska. 

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

 

V edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Pokazów Chemicznych

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 21 Marzec, 2023 - 20:11

W sobotę, 17 marca 2023 r., w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa” odbyła się V edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Pokazów Chemicznych, podczas której nasz Wydział reprezentowały: Naukowe Koło Chemików UG i Koło Naukowe Biznesu Chemicznego.

Miło nam poinformować ze nasze Koła zajęły odpowiednio II i III miejsce, dodatkowo Koło Naukowe Biznesu Chemicznego uzyskało nagrodę za najlepszy film w I etapie konkursu.

Oprócz statuetek i dyplomów Koła otrzymały nagrody rzeczowe.

Koła reprezentowali: 

Kondolencje

Ostatnia modyfikacja: środa, 8 luty, 2023 - 14:47

JM Rektorowi Uniwersytetu Gdańskiego prof. Piotrowi Stepnowskiemu wraz z Rodziną

wyrazy szczerego współczucia z powodu straty Brata Rafała

 

składa zespół dziekański, Rada Wydziału

oraz społeczność akademicka Wydziału Chemii UG

CHEMIŁAJKI POWRACAJĄ

Ostatnia modyfikacja: sobota, 10 Grudzień, 2022 - 01:00

Już 15.12.2022 r. w godzinach 16:00-19:00 na Wydziale Chemii UG odbędą się Chemiłajki, organizowane przez Koło Naukowe Ochrony Środowiska, Koło Naukowe Biznesu Chemicznego, Naukowe Koło Chemików oraz Radę Samorządu Studentów Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego.

 

Jest to impreza skierowana do najmłodszych, dzięki której uczniowie szkół i przedszkoli odkryją tajniki chemii w świątecznym klimacie! Podczas Chemiłajek odbędą się warsztaty z różnego rodzaju doświadczeniami oraz wyjątkowy pokaz chemiczny!

 

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy :)

Szlachetna paczka

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 6 Grudzień, 2022 - 19:14

Do 9 grudnia na wszystkich wydziałach Uniwersytetu Gdańskiego odbywa się zbiórka w ramach akcji „Szlachetna Paczka”. W tym roku dary zbierane są na rzecz rodziny Pani Magdaleny oraz na rzecz Pana Józefa.