Konkurs na doktoranta

Konkurs na doktoranta

w Katedrze Chemii Teoretycznej

Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego

Prof. dr hab. Józef Adam Liwo ogłasza konkurs dla osób, które już ukończyły lub kończą w roku 2018 akademickim studia magisterskie, są zainteresowane fizyką molekularną lub chemią teoretyczną i obliczeniową, posiadają zacięcie naukowe i ciekawość wiedzy oraz lubią podejmować trudne wyzwania. Osoba wybrana w wyniku konkursu będzie słuchaczem Stacjonarnych Studiach Doktoranckich Chemii i Biochemii przy Wydziale Chemii UG, będzie wykonywała pracę doktorską w ramach projektu Narodowego Centrum Nauki pt.

Zwiększenie globalnej i lokalnej dokładności gruboziarnistego modelu UNRES białek oraz jego rozszerzenie na symulacje bardzo dużych układów białkowych i racemizację reszt aminokwasowych

i będzie pobierała stypendium z tego projektu. Doktorant będzie czynnie uczestniczył w rozwijaniu pola siłowego UNRES do wielkoskalowych gruboziarnistych symulacji białek, której jednym z najważniejszych celów jest włączeniu izomeryzacji reszt aminokwasowych mających ogromne znaczenie w powstawaniu zaćmy i innych chorób oczu związanych z degeneracją krystalin - głównych białek soczewki oka. W chwili obecnej nie istnieją narzędzia umożliwiające badanie tej izomeryzacji w czasie rzeczywistym.

Osoba wyłoniona w wyniku postępowania kwalifikacyjnego będzie następnie podlegała procedurze rekrutacji na Stacjonarne Studia Doktoranckie Chemii i  Biochemii przy Wydziale Chemii UG chyba, że już jest ich słuchaczem; wymagania i terminy składania dokumentów na studia doktoranckie są podane na stronie https://chemia.ug.edu.pl/studenci/studia_doktoranckie/rekrutacja_1

Specyficzne wymagania dla Kandydatów w postępowaniu kwalifikacyjnym (oprócz tych z cytowanego wyżej dokumentu):

1. Ukończenie studiów II w zakresie fizyki, chemii, matematyki, informatyki, bioniformatyki, biotechnologii lub na pokrewnych kierunkach ścisłych/przyrodniczych.
  2. Ocena co najmniej dobra na dyplomie ukończenia studiów II stopnia.
  3. Znajomość języka angielskiego w stopniu co najmniej umożliwiającym samodzielne czytanie publikacji i książek anglojęzycznych oraz komunikację.
  4. Posiadanie co najmniej dwóch z wymienionych poniżej rodzajów wiedzy i umiejętności:
    1. Co najmniej dobra znajomość podstaw fizyki statystycznej oraz fizyki i chemii makromolekuł.
    2. Umiejętność samodzielnego posługiwania się metodami matematycznym fizyki.
    3. Znajomość systemu operacyjnego Unix na poziomie co najmniej średniozaawansowanego użytkownika, łącznie z umiejętnością pisania prostych skryptów.
    4. Znajomość języka programowania wyższego rzędu (C, C++, Fortran) w stopniu umożliwiającym samodzielne pisanie prostych programów.
    5. Znajomość metod numerycznych w stopniu co najmniej podstawowym.

Zainteresowane osoby proszone są o przesłanie pakietu aplikacyjnego, zawierającego następujące pozycje:

1. List motywacyjny.
  2. Życiorys, zawierający aktualne dane kontaktowe.
  3. Informacja o ocenach ze studiów, w szczególności z przedmiotów obejmujących matematykę, fizykę, chemię oraz informatykę.
  4. Kopia dyplomu ukończenia studiów II stopnia lub informacja o terminie obrony pracy magisterskiej.
  5. Inne dokumenty mogące wpłynąć na ocenę Kandydata, takie jak wykaz publikacji i komunikatów, certyfikat(y) znajomości języka angielskiego i innych języków obcych, informacje o stażach naukowych i innych, nagrodach, wyróżnieniach, kursach specjalistycznych (np. kursach programowania), członkostwie studenckich kół naukowych.

do dnia 28 lutego 2018 roku na adres adam.liwo@ug.edu.pl

Wyselekcjonowani wstępnie Kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną, która odbędzie się w pierwszej połowie marca 2018.

Pytania proszę kierować telefonicznie: (58) 523 5124 lub mailowo do prof. Liwo.

Data publikacji: czwartek, 8. luty 2018 - 19:17; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: czwartek, 8. luty 2018 - 20:53; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki