Zebranie Ogólne Europejskiego Stowarzyszenia Chemicznej Sieci Tematycznej ECTN na Wydziale Chemii UG

W dniach 22-26 kwietnia 2016 roku odbyło się Zebranie Ogólne Europejskiego Stowarzyszenia Chemicznej Sieci Tematycznej ECTN (ang. European Chemistry Thematic Network). Organizację tegorocznego zebrania powierzono Wydziałowi Chemii UG.

Stowarzyszenie ECTN to organizacja zrzeszająca najlepsze europejskie wydziały chemiczne z ponad 30 krajów oraz wydziały spoza Europy, jako członków stowarzyszonych. W skład ECTN wchodzą także przedstawiciele biznesu chemicznego, narodowych towarzystw chemicznych oraz różnych instytucji edukacyjnych.

Jedną z ważnych funkcji ECTN jest akredytowanie wydziałów chemicznych w zakresie europejskich tytułów zawodowych EUROBACHELOR i EUROMASTER. W 2014 roku Wydział Chemii UG uzyskał powyższe akredytacje dla obu stopni kształcenia na kierunku Chemia.

Tegoroczne Zebranie Ogólne ECTN było przede wszystkim sposobnością do spotkania dziekanów najlepszych europejskich wydziałów chemicznych, przedstawicieli przemysłu chemicznego oraz reprezentantów organizacji branżowych zrzeszających chemików i inżynierów przemysłu chemicznego w różnorodnych towarzystwach narodowych. Dzięki temu w jednym miejscu i czasie udało nam się zebrać najbardziej prominentnych przedstawicieli chemii europejskiej, decydujących o polityce badawczej i badawczo-rozwojowej swoich instytucji, narodowych i ponadnarodowych strategii kształcenia, w końcu współpracy nauki i przemysłu w zakresie chemii i technologii chemicznej.

W tegorocznym Zebraniu Ogólnym udział wzięło blisko 80 uczestników z 17 krajów.

Data publikacji: wtorek, 26. Kwiecień 2016 - 10:04; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: wtorek, 26. Kwiecień 2016 - 11:30; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki