Fotobioreaktor z systemem solar-tracker do produkcji biopaliw III generacji

do Sali Klubowej w Domu Technika NOT
na spotkanie pt:

Fotobioreaktor z systemem solar-tracker do produkcji biopaliw III generacji

Twórcami wynalazku są absolwenci Politechniki Gdańskiej kierunków Biotechnologia Leków oraz Biotechnologia Żywności, obecnie doktoranci Uniwersytetu Gdańskiego:
mgr inż. Szymon Talbierz oraz mgr inż. Natalia Kujawska.

Fotobioreaktor z systemem solar-tracker do produkcji biopaliw trzeciej generacji na bazie mikroalg został doceniony przez naukowców podczas Pierwszej Krajowej Giełdy Wynalazczości Studenckiej w Kielcach, gdzie otrzymali nagrodę główną. Wynalazek zwyciężył również konkursie posterowym w międzynarodowej konferencji Bioconnect 2012 w Poznaniu, która odbyła się w maju (do konkursu zgłoszono 30 prac).

Chcą się Państwo dowiedzieć więcej?
Na jakiej zasadzie działa wynalazek?
Co algi mają wspólnego z biopaliwem III generacji?

Zgłoszenia udziału w spotkaniu prosimy kierować telefonicznie: 58 321 82 83 lub drogą mailową: agataskrobisz90@gmail.com do 26 marca 2014 r.

Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny!

Data publikacji: sobota, 15. Marzec 2014 - 14:47; osoba wprowadzająca: Sławomir Lach Ostatnia zmiana: środa, 2. Lipiec 2014 - 09:13; osoba wprowadzająca: Sebastian Zaborowski