NAUKOWCY Z WYDZIAŁU CHEMII OPRACUJĄ NOWATORSKĄ TECHNOLOGIĘ USUWANIA Z POWIETRZA KORONAWIRUSÓW, W TYM SARS-COV-2

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło listę projektów złożonych w ramach programu 5/1.1.1/2020 Szybka Ścieżka Koronawirusy. Wśród laureatów są pracownicy Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego: zespół prof. Adriany Zaleskiej-Medynskiej z Katedry Technologii Środowiska (kierownik B+R projektu oraz zespół prof. Piotra Skowrona z Katedry Biotechnologii Molekularnej. Dofinansowanie na realizację projektu pt.: „Opracowanie nowatorskiej technologii usuwania z powietrza koronawirusów, w tym SARS-CoV-2 z zastosowaniem warstw fotokatalitycznych zaimplementowanych w urządzeniu do oczyszczania powietrza” wynosi 3,5 mln zł.

Projekt jest efektem współpracy Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz konsorcjum naukowo-przemysłowego, w którego skład wchodzi firma Producent Stolarki PCV i AL „BEWI” Bernard Wójcik (lider projektu).

Więcej informacji tutaj.

Data publikacji: piątek, 2. Lipiec 2021 - 14:10; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: piątek, 2. Lipiec 2021 - 14:10; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki