Wojciech Gogacz student II roku kierunku Biznes Chemiczny otrzymał stypendium Fulbrighta

Fulbright

Polsko-Amerykańska komisja Fulbrighta opublikowała listę laureatów i laureatek Programu BioLAB 2021-2022. W gronie 42 zwycięzców znalazł się student Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego, kierunku Biznes Chemiczny – Wojciech Gogacz (student II roku kierunku Biznes Chemiczny), który swoją pracę magisterską realizuje w Katedrze Chemii Biomedycznej.

Program BioLAB przeznaczony jest dla studentów i studentek studiów magisterskich i doktoranckich kierunków biologiczno-chemicznych oraz medycznych. Podczas rocznego stażu studenci dołączają do zespołów badawczych prowadzących projekty z takich dziedzin jak neurologia, krystalografia, wirusologia czy genetyka molekularna. Wyniki badań prowadzonych w trakcie stażu często stają się podstawą artykułów publikowanych w recenzowanych czasopismach naukowych, takich jak „Nature”, „Proteins: Structure, Function, and Bioinformatics” czy „Acta Crystallographica.” Stypendyści i stypendystki programu BioLAB biorą też aktywny udział w życiu amerykańskiej uczelni, uczestniczą w seminariach, wykładach gościnnych oraz poznają amerykańską kulturę.

Wojciech Gogacz jest studentem ostatniego roku studiów magisterskich na kierunku Biznes chemiczny. Jest magistrantem w Katedrze Chemii Biomedycznej, a jego zainteresowaniami naukowymi jest szeroko rozumiana chemia peptydów i białek oraz biologia molekularna związana z procesem biosyntezy białek. Wyjedzie do University of Chicago.

Źródło: www.fulbright.edu.pl

Data publikacji: piątek, 9. Kwiecień 2021 - 17:10; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: piątek, 9. Kwiecień 2021 - 17:24; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki