Konkurs NCN Opus

Stypendysta/doktorant w ramach projektu projektu OPUS-19 „Elektrochemiczny Au-Minecraft: nowe podejście do budowy systemów biosensoryki impedancyjnej"

Nazwa jednostki / miejsce pracy: Katedra Chemii Analitycznej, Wydział Chemii, Uniwersytet Gdański – Gdańsk

Nazwa stanowiska: stypendysta/doktorant w ramach projektu „Elektrochemiczny Au-Minecraft: nowe podejście do budowy systemów biosensoryki impedancyjnej”

Liczba stypendiów: 1

Wymagania:

• Tytuł magistra chemii, biotechnologii, biologii molekulanej lub nauk pokrewnych.

• Znajomość podstawowych metod otrzymywania nanocząstek i nanostruktur.

• Znajomość technik pomiarowych uwzględniające głównie badania elektrochemiczne: woltamperometria cykliczna (CV), różnicowa woltamperometria pulsowa (DPV), elektrochemiczna spektroskopia impedancyjna (EIS) oraz spektroskopowe m.in. spektroskopia UV-VIS.

• Znajomość programów umożliwiających przeprowadzenie oraz interpretację otrzymanych danych pomiarowych metodami elektrochemicznymi i spektroskopowymi.

• Umiejętność modyfikacji różnego rodzaju powierzchni elektrod oraz ich charakterystyka elektrochemiczna.
  • Umiejętność pracy laboratoryjnej w detekcji wybranych analitów lub bioanalitów metodami elektrochemicznymi (poparta publikacjami).
  • Znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie na poziomie co najmniej B2, pozwalająca na sprawną analizę i pisanie publikacji naukowych.
  • Status doktoranta w Szkole Doktorskiej.

• Motywacja do pracy naukowej oraz samodzielna zdolność do rozwiązywania postawionych problemów badawczych, umiejętność pracy w zespole.

Opis zadań:

• Otrzymywanie odpowiednich komponentów (m. in. nanocząstek oraz nanostruktur typu „nanocubes” złota) do funkcjonalizacji powierzchni elektrod.

• Przeprowadzanie eksperymentów oraz walidacja metod otrzymywania biosensorów opartych na bazie biomolekuł zakotwiczonych na powierzchni elektrod.

• Optymalizacja procedur funkcjonalizacji powierzchni elektrod związkami organicznymi oraz biomolekułami.

Typ konkursu NCN: OPUS – ST

Termin składania ofert: 23 luty 2021, do godz. 00:00

Forma składania ofert: e-mail

Warunki zatrudnienia:

• Stypendium w wysokości 3500 PLN miesięcznie na okres maksimum 36 miesięcy

Dodatkowe informacje:

Zgłoszenia wraz z wymaganymi dokumentami (wyłącznie w formacie pdf) należy przesyłać drogą elektroniczną na adres e-mailowy: pawel.niedzialkowski@ug.edu.pl wpisując w temacie wiadomości: „doktorant/stypendysta OPUS - 19”.

• Wymagane dokumenty:

• CV uwzględniające informację o ukończonych studiach, dotychczasowe osiągnięcia naukowe (lista publikacji, udział w konferencjach, udział w projektach badawczych, nagrody i wyróżnienia, itp.)

• Kopia dyplomu ukończenia II-go stopnia,

• Skan dokumentów potwierdzających posiadane umiejętności (np.: certyfikat językowy)

• Podpisane oświadczenie zgody dotyczącej przetwarzania danych osobowych - klauzula informacyjna.

• Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Zasady konkursu określa regulamin przyznawania stypendiów naukowych NCN w projektach badawczych (Załącznik do uchwały Rady NCN nr 25/2019, z dnia 14.03.2019).

Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni przez komisję rekrutacyjną na rozmowę kwalifikacyjną (on-line). O terminie i miejscu lub formie przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej, wybrani kandydaci zostaną powiadomieni indywidualnie drogą mailową.

Załącznik Rozmiar
Klauzula informacyjna 23.82 KB

Data publikacji: wtorek, 9. luty 2021 - 18:38; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: wtorek, 9. luty 2021 - 19:08; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki