Konkurs Nagrody Galien Polska 2016

Szanowni Państwo,

W ramach konkursu Nagrody Galien Polska 2016, Instytut Francuski oraz Ambasada Francji w Polsce przyznają stypendium naukowe dla polskiego naukowca, prowadzącego badania z zastosowaniami terapeutycznymi.

Do konkursu zapraszamy polskich naukowców w wieku do 45 lat, z tytułem doktora oraz polskim obywatelstwem, prowadzących badania w polskich laboratoriach (dotyczy również badań w ramach francusko-polskiej współpracy naukowej). Badania muszą zaprezentować innowacyjne odkrycie naukowe, z potencjalnymi zastosowaniami w dziedzinie terapii medycznej (chemia farmaceutyczna, biotechnologia, materiały dla medycyny, diagnoza).

Stypendium umożliwia jednomiesięczny pobyt badawczy we Francji w publicznym lub prywatnym laboratorium i pokrywa: koszty podróży w obie strony do miejsca docelowego (bilety lotnicze i kolejowe) oraz stypendium w wysokości 1 704 euro z innymi dodatkowymi wsparciami, jak np. mieszkanie w domu akademickim w interesującej cenie oraz ubezpieczenie zdrowotne na cały okres pobytu.

Kandydaci powinni wysłać swoją kandydaturę do 30/09/2016 r.

Więcej informacji:

Data publikacji: poniedziałek, 5. Wrzesień 2016 - 14:48; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: poniedziałek, 5. Wrzesień 2016 - 15:52; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki