IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa Chemia-Biznes-Środowisko

W dniach 24 – 25.06.2022 r. odbyła się IV edycja ogólnopolskiej konferencji Chemia-Biznes-Środowisko „ChemBiŚ”. Podczas konferencji prezentacje oraz postery dotyczące badań własnych lub tematów popularnonaukowych wygłosiło 53 prelegentów z siedmiu ośrodków naukowych w Polsce. Najlepsze wystąpienia zostały nagrodzone przez Komitet Naukowy. W kategorii komunikaty ustne dotyczące badań własnych nagrody zdobyli: Michał Cisiński z Politechniki Wrocławskiej, Cyprian Doroszko z Uniwersytetu Łódzkiego oraz Amanda Kulpa-Koterwa z Uniwersytetu Gdańskiego. W kategorii komunikatów posterowych z zakresu badań własnych Komitet Naukowy nagrody wręczył Danielowi Słowińskiego z Politechniki Łódzkiej, Szymonowi Zdybel z Uniwersytetu Gdańskiego oraz Małgorzacie Świerczyńskiej z Politechniki Łódzkiej. Za najlepszy popularnonaukowy komunikat ustny nagrodę otrzymała Daria Łada z Uniwersytetu Gdańskiego, natomiast za najlepszy popularnonaukowy poster – Dominika Parasińska także Uniwersytetu Gdańskiego. Oprócz studentów uczestnicy wysłuchali trzech wykładów zaproszonych gości. Dr hab. inż. Aneta Szymańska, prof. UG przybliżyła problematykę czynników wewnętrznych oraz zewnętrznych wpływających na stabilność białko amyloidogennego, dr Andrzej Wolan z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wygłosił wykład pt. „Od pomysłu do globalnej obecności”, a dr Adam Bordo z UG opowiedział o roli mediów społecznościowych w komunikacji marketingowej przedsiębiorstw. Dodatkowo, uczestnicy konferencji wysłuchali komunikatu uczennicy Leny Najman ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Gdyni pt. „Co warto wiedzieć o kwasach? Czy szkolna śniadaniówka zawiera kwasy?". Podczas konferencji, przed budynkiem Wydziału Chemii, wykonane zostało pamiątkowe zdjęcie uczestników konferencji. Książka abstraktów oraz pełna fotorelacja zostały umieszczone na stronie konferencji: https://chembis.ug.edu.pl/materialy-konferencyjne/.

Data publikacji: piątek, 1. Lipiec 2022 - 15:20; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: piątek, 1. Lipiec 2022 - 15:24; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki