Zmarł Profesor Stefan Angielski

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 22 kwietnia 2022r. zmarł

ś.  p.

Prof. dr hab. Stefan Angielski

Wybitny Naukowiec, Człowiek o wielkim sercu, Mentor i Przyjaciel wielu pokoleń studentów. Profesor Stefan Angielski był twórcą pierwszego polskiego Zakładu Biochemii Klinicznej i specjalistą patobiochemii nerek, Rektorem Akademii Medycznej w Gdańsku oraz wieloletnim pracownikiem Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej Polskiej Akademii Nauk.

Odszedł również wielki przyjaciel Uniwersytetu Gdańskiego, uhonorowany przez UG tytułem doktora honoris causa.

Dziekan i Społeczność Akademicka

Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego

Pogrzeb odbędzie się 6 maja o godz. 10:30 w nowej kaplicy na cmentarzu Srebrzysko.

Data publikacji: sobota, 23. Kwiecień 2022 - 14:02; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: piątek, 29. Kwiecień 2022 - 12:15; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki