52. rocznica powołania Uniwersytetu Gdańskiego

W dniu 18 marca 2022 r. podczas uroczystości z okazji 52. Rocznicy powołania Uniwersytetu Gdańskiego nadano pierwsze tytuły profesorów honorowych Rektorom Seniorom. Jest to wyraz uczczenia pamięci wydarzeń i osób, które przyczyniły się do rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego. Tytuł profesora honorowego nadał Rektorowi Seniorowi prof. Bernardowi Lammkowi, JM Rektor UG prof. Piotr Stepnowski, a dyplom honorowy odczytała i wręczyła  dr hab. Beata Grobelna, prof. UG.

Po raz kolejny zostały wręczone indywidualne nagrody im. Prof. K. Taylora. Laureatem za rok 2021. Laureatem nagrody został prof. Lech Chmurzyński z Katedry Chemii Ogólnej i Nieorganicznej.

Laureatem III miejsca I edycji konkursu dla młodych naukowców Young Fahrenheit został mgr Mateusz Baluk z Katedry Technologii Środowiska.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Relacja z uroczystości: https://ug.edu.pl/news/pl/2965/52-rocznica-powolania-uniwersytetu-gdanskiego-relacja-swieta-ug

Data publikacji: niedziela, 20. Marzec 2022 - 13:54; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: niedziela, 20. Marzec 2022 - 13:58; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki