Zmarł dr hab. Tadeusz Dmochowski, prof. UG

Z żalem i smutkiem informujemy, że w nocy, z 16 na 17 marca 2022. r. odszedł

dr hab. Tadeusz Dmochowski, prof. UG

Dziekan Wydziału Nauk Społecznych UG

Prof. Tadeusz Dmochowski był politologiem, absolwentem historii na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Gdańskiego (1988). Zawodowo związany z naszą Uczelnią od 1996 r.

Współtwórca Instytutu Politologii Wydziału Nauk Społecznych UG. Przez wiele lat pracował jako zastępca dyrektora Instytutu Politologii ds. dydaktycznych (kadencje 2002-2012), w latach 2012-2016 był dyrektorem Instytutu. Od roku 2016 pełnił funkcję Dziekana Wydziału Nauk Społecznych.

Żegnamy znakomitego dydaktyka, dobrego i życzliwego Człowieka, Kolegę i Przyjaciela.

Cześć Jego pamięci składa

Rektor, Senat i społeczność akademicka

Uniwersytetu Gdańskiego

Serdeczne wyrazy współczucia Rodzinie składają