Dr Aleksandra Bielicka-Giełdoń współtwórcą kolejnych międzywydziałowych patentów

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej wydał kolejne decyzje o przyznaniu patentów na 2 wynalazki:

- mieszanina naftochinonu i srebra oraz zastosowanie mieszaniny jako środka przeciwbakteryjnego do zwalczania Pseudomonas aeruginosa (nr patentu 245017)

- mieszaniny 5-hydroksy-2-metylo-1,4-naftochinonu i preparatów srebra do zastosowania jako środek przeciwbakteryjny do zwalczania Pseudomonas aeruginosa (nr patentu 245203).

Innowacyjne rozwiązania zostały opracowane w Zakładzie Badania Związków Biologicznie Czynnych na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG i GUMed przy współpracy z dr Aleksandrą Bielicką-Giełdoń z Wydziału Chemii UG.

Serdecznie gratulujemy!

Więcej informacji pod linkiem

Data publikacji: środa, 16. Październik 2024 - 20:17; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: środa, 16. Październik 2024 - 20:17; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki