XX Ogólnopolskie Seminarium Doktorantów i Studentów

W dniach 26-29.05.2024 roku w Jarnołtówku odbyło się jubileuszowe XX. Ogólnopolskie Seminarium Doktorantów i Studentów Na pograniczu chemii, biologii i farmacji. Organizatorem tegorocznej konferencji był Wydział Chemii i Farmacji Uniwersytetu Opolskiego. Podczas konferencji 57 doktorantów i studentów przedstawiło wyniki swoich badań w formie ustnych prezentacji. W tym gronie 24 prelegentów reprezentowało nasz Wydział. Spośród sześciu przyznanych przez Komitet Naukowych nagród, aż cztery z nich otrzymały za swoje prezentacje osoby z Wydziału Chemii UG.

• Lic. Magdalena Stasiuk, studentka 2. roku studiów II stopnia, otrzymała nagrodę w postaci zwolnienia z opłaty uczestnictwa w 66. Zjeździe Polskiego Towarzystwa Chemicznego, który odbędzie się w dniach 15-20 września 2024 r. w Poznaniu. Nagroda została ufundowana przez Zarząd Główny PTCh.

• Mgr Aleksandra Helbik-Maciejewska, słuchaczka Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, otrzymała voucher na 1000 PLN za najlepszą prezentację poświęconą farmacji, ufundowany przez firmę POLYGEN.

• Mgr Marek Chajduk, słuchacz Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, otrzymał nagrodę publiczności za „przezwyciężenie lęku przed pająkami”.

• Mgr Agnieszka Stepasiuk, słuchaczka Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, otrzymała album malarstwa Hieronima Boscha, ufundowany przez przewodniczącego Komitetu Naukowego, prof. Henryka Koroniaka.

Obecni podczas Seminarium członkowie Komitetu Naukowego podkreślili bardzo wysoki poziom naukowy tegorocznych prezentacji. Oprócz osób nagrodzonych, następujące przedstawiciele naszego Wydziału zostali wyróżnieni za swoje wystąpienia: mgr Łukasz Dziadek, mgr Edyta Raczuk oraz mgr Wiktoria Rejmak.

Tak liczny udział reprezentantów był możliwy między innymi dzięki pokryciu kosztów uczestnictwa w Seminarium jednego przedstawiciela z każdej katedry z funduszy będących w dyspozycji pani dziekan Wydziału Chemii, dr hab. Beaty Grobelnej, profesor uczelni.

Data publikacji: czwartek, 30. Maj 2024 - 11:56; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: czwartek, 30. Maj 2024 - 11:57; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki