SEA-EU Konkurs projektów studenckich i doktoranckich

SEA-EU Konkurs projektów studenckich i doktoranckich

Jesteś studentem studiów licencjackich, magisterskich lub szkoły doktorskiej z innowacyjnym pomysłem na wzmocnienie współpracy studentów w Europie? Chcesz pomóc w kształtowaniu przyszłości europejskiej edukacji z punktu widzenia studentów? Spróbuj swoich sił w konkursie organizowanym przez uczelnie partnerskie SEA-EU! Zwycięskie projekty otrzymają do 4000 euro.

Celem inicjatywy jest zachęcenie międzynarodowych zespołów studenckich i doktoranckich do wypracowania oryginalnych rozwiązań dla wyzwań społecznych w następujących dziedzinach:

  • Polityce włączania, różnorodności i równości płci  
  • Zrównoważonym rozwoju
  • Wielojęzyczności i pluralizmu
  • Cyfryzacji i cyfrowych form współpracy 
  • Przedsiębiorczości społecznej i pozytywnego wpływu na społeczność/społeczeństwo.  

 

Przed przystąpieniem do projektu pamiętaj, że zespół realizujący projekt musi składać się z co najmniej dwóch osób pochodzących z różnych uczelni SEA-EU, a nad Twoim projektem musi czuwać opiekun będący pracownikiem Uniwersytetu Gdańskiego. Jeśli zastanawiasz się jak znaleźć partnerów z pozostałych uczelni zachęcamy do wypełnienia formularza kojarzenia uczestników.

Masz pomysł, ale nie wiesz czy możesz go zgłosić do udziału w konkursie? Dołącz do webinarium, które odbędzie się w dniu 23 lutego o godz. 11:00. Jako organizatorzy odpowiemy na wszystkie Twoje pytania związane z aplikacją, realizacją projektu oraz finansowaniem. Proponujemy także udział w indywidualnych konsultacjach online w dniu 26 lutego w godz. 11:00-13:00. Link do webinarium i konsultacji.

 

Ważne terminy

Webinar informacyjny: 23 lutego 2024, godz. 11:00

Konsultacje online: 26 lutego, godz. 11:00-13:00

 

Składanie wniosków: do 29.02.2024

Ogłoszenie wyników: 18.03.2024

 

Faza realizacji projektu: od 01.04.2024 do 30.11.2024

Termin rozliczenia projektu: do 31.12.2024

 

Niezbędne dokumenty do przystąpienia do konkursu:

 

Wszystkie powyższe dokumenty należy przesłać do 29 lutego na adres apply-seaeu@uv.uni-kiel.de.

 

 

Przed złożeniem wniosku prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursowym obowiązującym studentów UG oraz załącznikami (załącznik nr. 1 oraz sprawozdanie). 

W razie pytań prosimy o kontakt z Centrum Aktywności Studentów i Doktorantów UG pod adresem casid@ug.edu.pl.

 

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o SEA-EU, który jest organizatorem konkursu?

SEA-EU jest częścią największego programu edukacyjnego w Europie, który buduje nowy wymiar szkolnictwa wyższego. W ramach inicjatywy Komisji Europejskiej „European Universities” 9 nadmorskich uczelni europejskich tworzy konsorcjum SEA-EU. Partnerami w sojuszu są Uniwersytet w Kadyksie, Uniwersytet Zachodniej Bretanii, Uniwersytet Christiana-Albrechta w Kilonii, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet w Splicie i Uniwersytet Maltański w Valletcie. Od stycznia 2023 roku do sojuszu zostały przyjęte nowe uczelnie: Uniwersytet w Algarve, Uniwersytet Parthenope w Neapolu oraz Uniwersytet Nord.

Dążymy do utworzenia między uniwersyteckiego kampusu, po którym studenci, doktoranci, pracownicy oraz badacze będą mogli swobodnie się przemieszczać. Razem pracujemy nad nowym modelem kształcenia i wymiany akademickiej, który zwiększy konkurencyjność europejskiego szkolnictwa wyższego, zapewni mobilności studentów i pracowników, zadba o najwyższą jakości kształcenia oraz prowadzenie badań naukowych. Wszystkie nasze działania rozpowszechniają również cele zrównoważonego rozwoju i wartości europejskie takie jak poszanowanie praw człowieka i godności ludzkiej, wolność, demokracja, równość oraz praworządność. Więcej informacji o nas znajdziesz na stronie SEA -EU | (ug.edu.pl)

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: piątek, 16. luty 2024 - 21:14; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: wtorek, 20. luty 2024 - 12:38; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki