Wygrana w ProJuvenus

25 listopada 2023 roku inicjatywa studencko-doktorancka Baltic Chemistry Conference została wyróżniona nagrodą środowiska studenckiego ProJuvenes w kategorii "Uczelnia bez Granic" (konkurs jest organizowany corocznie przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej).

Konferencja odbyła się w dniach 27-28 maja 2023 r. za pośrednictwem platformy online i zgromadziła prelegentów z 11 różnych krajów, reprezentujących 26 różnych ośrodków naukowych. Organizacją międzynarodowej konferencji zajmowali się członkowie Naukowego Koła Chemików Uniwersytetu Gdańskiego, Rady Samorządu Studentów Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Rady Doktorantów Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Gdańskiego.

Nad jakością wydarzenia czuwał Komitet Naukowy składający się z naukowców z Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Instytutu Badań nad Rakiem w Wielkiej Brytanii, Uniwersytetu St. Andrews w Wielkiej Brytanii oraz Yachay Tech University w Ekwadorze.

Podczas konferencji mieliśmy również przyjemność wysłuchać wykładów inauguracyjnych prof. dr hab. Elżbiety Jankowskiej z Uniwersytetu Gdańskiego oraz dr Chiary Da Pieve z Institute of Cancer Research w Wielkiej Brytanii.

Więcej informacji o Baltic Chemistry Conference znajduje się na stronie: https://bcc.ug.edu.pl/

„W imieniu wszystkich organizatorów pragnę podziękować za oddane głosy wszystkim studentom, doktorantom, pracownikom naukowym i przyjaciołom Uniwersytetu Gdańskiego. Chcielibyśmy również serdecznie podziękować wszystkim instytucjom, które przyczyniły się do sukcesu konferencji. Szczególne podziękowania kierujemy do władz dziekańskich Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego za ich nieoceniony wkład w organizację i promocję wydarzenia, jak również za wsparcie całego Uniwersytetu Gdańskiego, Uczelni Fahreheita oraz wszystkich innych patronów i partnerów konferencji.” - współprzewodniczący KO BCC mgr Mateusz A. Baluk

Data publikacji: niedziela, 26. Listopad 2023 - 20:53; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: niedziela, 26. Listopad 2023 - 20:53; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki