Program BioLAB 2024-25 - rekrutacja otwarta!

Z przyjemnością informujmy, że otwarty został nabór do Programu BioLAB 2024-25! 

 

Program BioLAB – kilka ważnych informacji

Program BioLAB umożliwia odbycie rocznego stażu badawczego w laboratorium znajdującym się w jednej z czterech instytucji w USA studentom i studentkom studiów magisterskich oraz doktoranckich nauk biologiczno-chemicznych i medycznych:

  • University of Virginia, Charlottesville

  • University of Chicago, Chicago

  • University of Texas Southwestern Medical Center, Dallas

  • Oklahoma Medical Research Foundation, Oklahoma City  

Podczas stażu studenci i studentki prowadzą samodzielne badania w nowoczesnych laboratoriach, których wyniki często są publikowane w recenzowanych czasopismach naukowych. Oprócz tego biorą aktywny udział w życiu amerykańskiej uczelni, uczestniczą w seminariach, wykładach gościnnych oraz poznają amerykańską kulturę. W niektórych przypadkach mają również możliwość wykorzystania wyników badań do pracy magisterskiej/doktorskiej w uczelni macierzystej.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej Programu BioLAB:

WERSJA PL – https://fulbright.edu.pl/biolab/,

WERSJA EN – https://fulbright.edu.pl/biolab-program/.

 

Spotkania informacyjne

W trakcie trwania naboru odbędą się spotkania stacjonarne z założycielem Programu – prof. Zygmuntem Derewendą w różnych miejscach w Polsce. Dodatkowo planujemy również spotkania online, w których udział weźmie koordynatorka Programu Patrycja Donaburska oraz stypendyści/stki obecnie biorący udział w Programie. Wszystkie informacje o spotkaniach są na bieżąco uaktualniane na stronie internetowej Programu. 

 

Pytania dotyczące uczestnictwa w programie proszę kierować bezpośrednio do koordynatorki programu Patrycji Donaburskiej na adres: patrycja.donaburska@fulbright.edu.pl

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: piątek, 20. Październik 2023 - 20:45; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: piątek, 20. Październik 2023 - 20:55; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki