edukacja

Zajęcia dydaktyczne realizowane we współpracy z otoczeniem gospodarczym

Ostatnia modyfikacja: niedziela, 9 Czerwiec, 2024 - 21:57

Dnia 05.06.2024 r. zakończono projekt edukacyjny sfinansowany przez Polskie Elektrownie Jądrowe. W ramach projektu „Żywność jako źródło promieniotwórczości naturalnej i sztucznej – pomiary promieniowania gamma przy użyciu sondy scyntylacyjnej” zakupiono sondę scyntylacyjną z kryształem NaI(Tl) 3x3’, a pracownicy Pracowni Toksykologii i Ochrony Radiologicznej Katedry Chemii i Radiochemii Środowiska Wydziału Chemii UG (prof. UG dr hab.

Zajęcia dydaktyczne realizowane we współpracy z otoczeniem gospodarczym

Ostatnia modyfikacja: piątek, 7 Czerwiec, 2024 - 13:29

Dnia 06.06.24 w ramach wykładu z Technologii Chemicznej dla kierunków Chemia i Biznes Chemiczny mieliśmy przyjemność gościć technologów z Rafinerii Gdańskiej: inżynier Marietę Dąbkowską oraz starszego inżyniera Artura Jasińskiego.  Studenci zapoznali się z procesami destylacji, krakowania, reformingu oraz innymi procesami chemiczni związanymi z przetwarzaniem surowców na produkty naftowe.

Wykład ten stanowił początek współpracy Naszego Wydziału z Rafinerią Gdańską w zakresie zajęć dydaktycznych realizowanych we współpracy z otoczeniem gospodarczym.

Wizyta studyjna w Rafinerii Gdańskiej

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 6 Czerwiec, 2024 - 14:36

W dniu 4 czerwca br. grupa studentów pierwszego roku kierunku Ochrona Środowiska (studia II stopnia) wraz z dr Joanną Drzeżdżon, odwiedziła Rafinerię Gdańską. Studenci zapoznali się z metodami przetwórstwa ropy naftowej, produkcji i wykorzystania wodoru na ogromną skalę, metodami odsiarczania, a także dystrybucji paliw, olejów, asfaltów, smarów i parafin. Dowiedzieli się jak wygląda praca w rafinerii. Zapoznali się również z nowym projektem Hydrokrakingowego Bloku Olejowego (HBO), który jest w trakcie budowy.

Wycieczka studyjna do Eko Doliny

Ostatnia modyfikacja: sobota, 18 Maj, 2024 - 13:18

W dniu 17 maja br. grupa studentów pierwszego roku kierunku Biznes i Technologia Ekologiczna (studia II stopnia) realizująca przedmiot „Gospodarka odpadowa w przedsiębiorstwach” na Wydziale Chemii, wraz z dr Joanną Drzeżdżon, odwiedziła Eko Dolinę w Łężycach. Studenci zapoznali się z szeroko pojętą gospodarką odpadami, metodami odzyskiwania surowców i przekazywania ich do dalszego odzysku lub recyklingu, a także ze sposobami ograniczania emisji gazów cieplarnianych dzięki systemowi odgazowania kwater składowych.

Godziny dziekańskie

Ostatnia modyfikacja: piątek, 10 Maj, 2024 - 14:03

W dniu 16 maja 2024 roku (czwartek) ogłaszamy godziny dziekańskie od godziny 12.00 do godziny 18.00 (wolne od zajęć dydaktycznych; Chemiliada).

prof. dr hab. Jolanta Kumirska

Prodziekan ds. Studenckich i Kształcenia

Droga do doktoratu na Uniwersytecie Gdańskim

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 30 Kwiecień, 2024 - 12:12

Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej UG zaprasza do udziału w spotkaniu, podczas którego będzie można dowiedzieć się więcej o szkołach doktorskich, kryteriach przyjęć, stypendiach i samorządzie doktoranckim.  

 

W wydarzeniu wezmą udział: Prorektor ds. studenckich i kształcenia dr hab. Arnold Kłonczyński, prof. UG, przedstawiciele Rady Doktorantów UG, Czasopisma „Progress”, Biura Stypendialnego UG i Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej. 

 

Stypendium Fulbrighta Poland dla studenta Wydziału Chemii w ramach Program BioLAB

Ostatnia modyfikacja: sobota, 20 Kwiecień, 2024 - 13:40

Z przyjemnością informuję, że student Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego – Wiktor Nisterenko – został laureatem Programu BioLAB na rok akademicki 2024-25 i zrealizuje staż naukowy w University of Virginia.

 

Program BioLAB to roczne staże dla studentów nauk biologiczno-chemicznych, biofizycznych i medycznych w czterech amerykańskich instytucjach naukowych: University of Virginia, University of Chicago, Oklahoma Medical Research Foundation oraz UT Southwestern Medical Center.

Program Stażowy dla studentów organizowany przez Polskie Elektrownie Jądrowe

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 16 Kwiecień, 2024 - 19:58

Polskie Elektrownie Jądrowe mając świadomość, że współczesny ,,rynek pracy” często wymaga od młodych osób już potwierdzonego doświadczenia zawodowego, określonych kwalifikacji, czy także świadomości na temat konkretnej profesji, którą chcieliby dalej rozwijać, zapraszają do udziału w Programie Stażowym w Polskich Elektrowniach Jądrowych.