edukacja

Spotkania organizacyjne dla studentów I-go roku studiów I. i II. stopnia

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 16 Lipiec, 2024 - 11:00

Spotkania organizacyjne dla studentów I-go roku studiów I. i II. stopnia

Uwaga studenci I-go roku studiów pierwszego i drugiego stopnia!

Spotkania organizacyjne studentów z Prodziekanem ds. studenckich i kształcenia odbędą się:

- dla kierunku CHEMIA, OCHRONA ŚRODOWISKA i BIZNES CHEMICZNY - studia I-go stopnia,
1 października 2024 roku (wtorek), godzina 9.00, sala D101

Zajęcia dydaktyczne realizowane we współpracy z otoczeniem gospodarczym

Ostatnia modyfikacja: niedziela, 9 Czerwiec, 2024 - 21:57

Dnia 05.06.2024 r. zakończono projekt edukacyjny sfinansowany przez Polskie Elektrownie Jądrowe. W ramach projektu „Żywność jako źródło promieniotwórczości naturalnej i sztucznej – pomiary promieniowania gamma przy użyciu sondy scyntylacyjnej” zakupiono sondę scyntylacyjną z kryształem NaI(Tl) 3x3’, a pracownicy Pracowni Toksykologii i Ochrony Radiologicznej Katedry Chemii i Radiochemii Środowiska Wydziału Chemii UG (prof. UG dr hab.

Zajęcia dydaktyczne realizowane we współpracy z otoczeniem gospodarczym

Ostatnia modyfikacja: piątek, 7 Czerwiec, 2024 - 13:29

Dnia 06.06.24 w ramach wykładu z Technologii Chemicznej dla kierunków Chemia i Biznes Chemiczny mieliśmy przyjemność gościć technologów z Rafinerii Gdańskiej: inżynier Marietę Dąbkowską oraz starszego inżyniera Artura Jasińskiego.  Studenci zapoznali się z procesami destylacji, krakowania, reformingu oraz innymi procesami chemiczni związanymi z przetwarzaniem surowców na produkty naftowe.

Wykład ten stanowił początek współpracy Naszego Wydziału z Rafinerią Gdańską w zakresie zajęć dydaktycznych realizowanych we współpracy z otoczeniem gospodarczym.

Wizyta studyjna w Rafinerii Gdańskiej

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 6 Czerwiec, 2024 - 14:36

W dniu 4 czerwca br. grupa studentów pierwszego roku kierunku Ochrona Środowiska (studia II stopnia) wraz z dr Joanną Drzeżdżon, odwiedziła Rafinerię Gdańską. Studenci zapoznali się z metodami przetwórstwa ropy naftowej, produkcji i wykorzystania wodoru na ogromną skalę, metodami odsiarczania, a także dystrybucji paliw, olejów, asfaltów, smarów i parafin. Dowiedzieli się jak wygląda praca w rafinerii. Zapoznali się również z nowym projektem Hydrokrakingowego Bloku Olejowego (HBO), który jest w trakcie budowy.

Wycieczka studyjna do Eko Doliny

Ostatnia modyfikacja: sobota, 18 Maj, 2024 - 13:18

W dniu 17 maja br. grupa studentów pierwszego roku kierunku Biznes i Technologia Ekologiczna (studia II stopnia) realizująca przedmiot „Gospodarka odpadowa w przedsiębiorstwach” na Wydziale Chemii, wraz z dr Joanną Drzeżdżon, odwiedziła Eko Dolinę w Łężycach. Studenci zapoznali się z szeroko pojętą gospodarką odpadami, metodami odzyskiwania surowców i przekazywania ich do dalszego odzysku lub recyklingu, a także ze sposobami ograniczania emisji gazów cieplarnianych dzięki systemowi odgazowania kwater składowych.

Godziny dziekańskie

Ostatnia modyfikacja: piątek, 10 Maj, 2024 - 14:03

W dniu 16 maja 2024 roku (czwartek) ogłaszamy godziny dziekańskie od godziny 12.00 do godziny 18.00 (wolne od zajęć dydaktycznych; Chemiliada).

prof. dr hab. Jolanta Kumirska

Prodziekan ds. Studenckich i Kształcenia

Droga do doktoratu na Uniwersytecie Gdańskim

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 30 Kwiecień, 2024 - 12:12

Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej UG zaprasza do udziału w spotkaniu, podczas którego będzie można dowiedzieć się więcej o szkołach doktorskich, kryteriach przyjęć, stypendiach i samorządzie doktoranckim.  

 

W wydarzeniu wezmą udział: Prorektor ds. studenckich i kształcenia dr hab. Arnold Kłonczyński, prof. UG, przedstawiciele Rady Doktorantów UG, Czasopisma „Progress”, Biura Stypendialnego UG i Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej. 

 

Stypendium Fulbrighta Poland dla studenta Wydziału Chemii w ramach Program BioLAB

Ostatnia modyfikacja: sobota, 20 Kwiecień, 2024 - 13:40

Z przyjemnością informuję, że student Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego – Wiktor Nisterenko – został laureatem Programu BioLAB na rok akademicki 2024-25 i zrealizuje staż naukowy w University of Virginia.

 

Program BioLAB to roczne staże dla studentów nauk biologiczno-chemicznych, biofizycznych i medycznych w czterech amerykańskich instytucjach naukowych: University of Virginia, University of Chicago, Oklahoma Medical Research Foundation oraz UT Southwestern Medical Center.