Zakończenie projektu CHEMFIZ

Z dniem 30 września 2023 r. zakończył się projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (WND-POWR.03.02.00-00-I059/16), w ramach którego finansowane były „Międzywydziałowe interdyscyplinarne studia doktoranckie Chemia z Fizyką (CHEMFIZ)” prowadzone wspólnie przez Wydział Chemii i Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki.

Głównym celem projektu było zwiększenie jakości i efektywności kształcenia na studiach doktoranckich poprzez utworzenie i realizację nowego interdyscyplinarnego programu doktoranckiego o zasięgu krajowym o profilu akademickim chemiczno-fizycznym.

Projekt realizowany był w okresie 01.03.2018 – 30.09.2023 r., a jego budżet wynosił 1 996 140 zł. W ramach projektu doktoranci otrzymywali m.in. naukowe stypendia zadaniowe, wzięli udział w międzynarodowej konferencji oraz odbyli 3-miesięczny naukowy staż zagraniczny. Program koordynowali dr hab. Zbigniew Kaczyński, prof. UG, dr hab. Aleksander Kubicki, prof. UG i mgr inż. Magda Kozak.

Spośród 16 uczestników programu 12 osób uzyskało stopień naukowy doktora, 2 osoby złożyły rozprawy doktorskie, a 2 planują złożyć rozprawy doktorskie w najbliższym czasie.

Podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego na Wydziale Chemii w dniu 6 października do uroczystej promocji doktorskiej przystąpiło 9 osób, które uzyskały stopień doktora w roku akademickim 2022/23 (1 osoba uzyskała stopień doktora pod koniec roku akademickiego 2021/22). W podobnej uroczystości na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki do uroczystej promocji doktorskiej przystąpiły 2 osoby.

Wszystkim uczestnikom projektu serdecznie dziękujemy i gratulujemy!!!

Data publikacji: poniedziałek, 9. Październik 2023 - 17:49; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: poniedziałek, 9. Październik 2023 - 17:56; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki