Laureaci konkursu START 2023

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej po raz 31. przyznała stypendia w programie START najzdolniejszym młodym naukowcom z całej Polski. Wśród laureatów znalazło się 2 naukowców z Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego, którzy zostali wybrani spośród 660 kandydatów:

1. dr Samanta Romanowska
  2. dr Jakub Brzeski

Program START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej jest najstarszym w Polsce programem stypendialnym dla najlepszych młodych naukowców reprezentujących wszystkie dziedziny nauki. Jego celem jest wspieranie wybitnych młodych uczonych i zachęcanie ich do dalszego rozwoju naukowego. Laureaci programu START otrzymują roczne stypendium w wysokości 30 tys. zł. Mogą je przeznaczyć na dowolny cel. Stypendyści programu START są wybierani w drodze wieloetapowego konkursu, w którym oceniana jest jakość ich dotychczasowego dorobku naukowego.

Serdecznie gratulujemy!

Data publikacji: piątek, 19. Maj 2023 - 19:21; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: piątek, 19. Maj 2023 - 19:22; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki