Kinga Nimz laureatką Programu BioLAB 2023-2024

Z ogromną radością informujemy, że studentka Wydziału Chemii, Kinga Nimz, została laureatką Programu BioLAB 2023-2024 organizowanego przez Polsko-Amerykańską Komisję Fulbrighta!

Kinga Nimz jest studentką I rok magisterki na nowej specjalizacji Digital Chemistry i będzie miała okazję spędzić rok na stażu na University of Virginia podczas, którego rozwinie swoje zainteresowania w zakresie biologii i chemii. Program BioLAB jest skierowany do wybitnych studentów chemii, biologii oraz nauk pokrewnych, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności badawcze i zdobyć praktyczne doświadczenie w laboratoriach na najlepszych uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych. Wyniki badań prowadzonych w trakcie stażu często stają się podstawą artykułów publikowanych w recenzowanych czasopismach naukowych, m.in. „Nature”, „Proteins: Structure, Function, and Bioinformatics” czy „Acta Crystallographica.” Stypendyści programu BioLAB biorą też aktywny udział w życiu amerykańskiej uczelni, uczestniczą w seminariach, wykładach gościnnych oraz poznają amerykańską kulturę.

Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy oraz niezapomnianych przeżyć podczas pobytu na University of Virginia!

 

Link do listy laureatek i laureatów:

https://fulbright.edu.pl/laureaci-i-laureatki-programu-biolab-2023-24/

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: wtorek, 16. Maj 2023 - 18:32; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: wtorek, 16. Maj 2023 - 18:33; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki