Dzień Zrównoważonego Rozwoju

Banner

3 czerwca 2019 roku w godzinach 10-14 na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego odbył się Dzień Zrównoważonego Rozwoju na Uniwersytecie Gdańskim zorganizowany w ramach ogólnoeuropejskiej inicjatywy Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju. Wydarzenie zostało przygotowane wspólnie przez pracowników i studentów Wydziałów Ekonomicznego i Chemii oraz studentów Wydziału Biologii i pracowników Stacji Morskiej w Helu im. Prof. Krzysztofa Skóry IO UG. Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania było: „PLASTIK WOKÓŁ NAS - ZACZNIJ OD SIEBIE”. W ramach tego dnia zostały zorganizowane m.in.: wykład dr hab. Beaty Grobelnej, prof. UG zatytułowany „Mikroplastik – co z nim nie tak”, prezentacja filmów „Plastikowy Ocean”, „Kto płaci za niskie ceny?” oraz projektu „Szanuję – Segreguję, czyli jak zaczynając od siebie możesz zmienić świat”. Kolejnym punktem programu było spotkanie „Dookoła świata bez śladu CO2” z Markiem Kamińskim, podróżnikiem, polarnikiem i biznesmenem, który opowiadał o swojej nowej wyprawie. Podczas tegorocznej ekspedycji towarzyszyć mu będzie robot NOA, który też był naszym gościem.

W trakcie wydarzenia, między godziną 10 a 14 odbywało się 10 tematycznych warsztatów przygotowanych przez studentów z: Naukowego Koła Chemików (WCH), Koła Naukowego Ochrony Środowiska (WCH), Koła Naukowego Biznesu Chemicznego (WCH), Studenckiego Koła Naukowego Biochemicznego (WB), Studenckiego Koło Naukowego EDEN (WB), Koła Naukowego Efektywnych Rozwiązań Rynkowych (WE), Samorządu Studentów WCH oraz Rady Samorządu Studentów Wydziału Ekonomicznego UG. Imprezie towarzyszyła wystawa „10 zasad sprawiedliwego handlu” Polskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwego Handlu. W wydarzeniu wzięło udział około 250 uczniów trójmiejskich szkół. Szczegóły na temat wydarzeń na stronie http://ekonom.ug.edu.pl/web/ESDW/.

Data publikacji: środa, 5. Czerwiec 2019 - 11:24; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: środa, 5. Czerwiec 2019 - 11:26; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki