Wykład w ramach Uniwersytetu Dzieci

W dniu 24 maja 2019 r. na Wydziale Nauk Społecznych odbył się wykład wraz z pokazem w ramach Uniwersytetu Dzieci. Zgodnie z tytułem wykładu „Jak chemik tworzy dym, ogień i mieszankę wybuchową?” uczniowie byli świadkami licznych wybuchów, błysków i kolorowych reakcji. Poznali świat chemii, który zaciekawia i inspiruje, a nawet… zadziwia!

W imieniu władz Uniwersytetu Gdańskiego przybyłych na wykład uczniów powitał Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy z Gospodarką prof. dr hab. Krzysztof Bielawski. Wszystkie pokazy zostały przeprowadzone przez Członków Naukowego Koła Chemików: Katarzynę Chmur, Adriannę Cyraniak oraz Tomasza Swebockiego pod czujnym okiem dr. Henryka Myszki, wykład wygłosiła dr hab. Beata Grobelna, prof. UG.

Data publikacji: poniedziałek, 27. Maj 2019 - 09:57; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: poniedziałek, 27. Maj 2019 - 12:32; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki