Rozstrzygnięcie naboru w Programie im. Bekkera

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) ogłosiła wyniki pierwszego naboru wniosków w Programie im. Bekkera przeznaczonych na stypendia pokrywające koszty pobytu w renomowanych ośrodkach naukowych za granicą.

Celem Programu jest zwiększenie mobilności międzynarodowej polskich naukowców i nauczycieli akademickich poprzez umożliwienie im prowadzenia badań naukowych lub zajęć dydaktycznych w najlepszych zagranicznych ośrodkach na całym świecie. Wyjazdy trwające od 3 do 12 miesięcy pozwolą im na pobyt w uznanych zespołach naukowych, realizację projektów wspólnie z wybitnymi naukowcami z zagranicy i nawiązanie długofalowej współpracy.

Wśród wyłonionych do finansowania projektów znalazły się wnioski pracowników Wydziału Chemii –

Pani dr Marty Paszkiewicz – Gawron na 3 - miesięczny pobyt w Hokkaido University (Japonia) oraz Pani dr Joanny Nadolnej na 4 – miesięczny pobyt w Weizmann Institute of Science (Izrael).

Wyniki naboru dostępne są pod adresem: https://nawa.gov.pl/images/Bekker/Bekker-lista-beneficjentow-2018.pdf

Data publikacji: środa, 28. Listopad 2018 - 18:11; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: środa, 28. Listopad 2018 - 18:11; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki