Konkurs „Nowoczesne technologie materiałowe” – TECHMATSTRATEG

Narodowe Centrum Badań i rozwoju ogłosiło listę rankingową w ramach II konkursu w ramach Strategicznego programu badań naukowych i prac rozwojowych „Nowoczesne technologie materiałowe” – TECHMATSTRATEG.

W czołówce znalazły się projekty w które zaangażowani są pracownicy Wydziału Chemii.

1) Grant BIONANOVA, Tytuł: „Systemy nowej generacji dostarczania molekuł bioaktywnych w syntetyzowanych chemicznie i poddanych inżynierii genetycznej nanobiomateriałach” którego Liderem jest Uniwersytet Gdański a kierownikiem prof. dr hab. Piotr Skowron.

Wartość projektu to: 25,8 mln PLN, w którym kwota dla UG wynosi 16,3 mln PLN.

2) Grant GlasPoPep, Tytuł: „Wielofunkcyjny materiał kompozytowy o właściwościach przeciwdrobnoustrojowych i pro - regeneracyjnych do odbudowy tkanki kostnej”, gdzie Uniwersytet Gdański występuje jako Partner, a liderem jest Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych.

Pełna lista rankingowa dostępna jest pod adresem: https://www.ncbr.gov.pl/programy/programy-strategiczne/nowoczesne-technologie-materialowe-techmatstrateg/techmatstrateg-ii-konkurs/aktualnosci/aktualnosci-szczegoly/news/wyniki-ii-konkursu-w-ramach-strategicznego-programu-badan-naukowych-i-prac-rozwojowych-nowoczesne-t/

Serdecznie gratulujemy!

Data publikacji: sobota, 17. Listopad 2018 - 00:05; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: sobota, 17. Listopad 2018 - 00:05; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki