Wydziałowa Inauguracja Roku Akademickiego 2018/19 | Wydział Chemii

Wydziałowa Inauguracja Roku Akademickiego 2018/19

W dniu 2 października 2018 roku odbyła się Wydziałowa Inauguracja Roku Akademickiego 2018/19.

Uroczystość odbyła się w Auli Wydziału Chemii z udziałem zaproszonych gości, przedstawicieli uczelni spoza i z Trójmiasta, pracowników jednostek, władz centralnych i administracji UG, osób reprezentujących Radę Konsultacyjną oraz jednostki współpracujące z Wydziałem Chemii, przedstawicieli Parlamentu Studentów UG oraz rozpoczynających rok akademicki studentów i doktorantów. Na uroczystości był obecny Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą prof. dr hab. Piotr Stepnowski.

W swoim przemówieniu dziekan Wydziału Chemii dr hab. Mariusz Makowski, prof. UG, po powitaniu przybyłych na uroczystość gości, przedstawił najważniejsze osiągnięcia Wydziału oraz pogratulował pracownikom, doktorantom i studentom sukcesów naukowych, dydaktycznych, organizacyjnych i sportowych w minionym roku akademickim. Przedstawiając plany na przyszłość podziękował społeczności akademickiej Wydziału Chemii za trud i wysiłek włożony na rzecz Wydziału i całego Uniwersytetu.

Tradycyjnie po Immatrykulacji oraz promocjach habilitacyjnych i doktorskich nastąpiło wręczenie nagród Rektora Uniwersytetu Gdańskiego za działalność naukową i prace na rzecz społeczności akademickiej.

Przedstawiciele Rady Samorządu Doktorantów – mgr Oktawian Stachurski – oraz Samorządu Studentów – Tomasz Swebocki – przekazali w swoich krótkich wystąpieniach najważniejsze informacje swoim młodszym koleżankom i kolegom, zachęcając ich jednocześnie do pracy w organizacjach zrzeszających brać studencką w Wydziale oraz UG.

Wykład inauguracyjny, pt. „Chemia bionieorganiczna – wyzwania i perspektywy rozwoju” wygłosiła prof. Grażyna Stochel z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pani profesor zajmuje się chemią koordynacyjną i bionieorganiczną oraz fotochemią i zaawansowanymi materiałami. Jest autorem lub współautorem ponad 200 artykułów naukowych, kilkunastu patentów a także kilku monografii i podręczników akademickich.

Uroczystość uświetnił Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego pod kierownictwem prof. Marcina Tomczaka.

Foto 1Foto 2Foto 3Foto 4Foto 5Foto 6Foto 7Foto 8Foto 9Foto 10Foto 11Foto 12Foto 13Foto 14Foto 15Foto 16
czwartek, 4 października 2018 roku, 9:44