Wydziałowa Inauguracja Roku Akademickiego 2018/19

W dniu 2 października 2018 roku odbyła się Wydziałowa Inauguracja Roku Akademickiego 2018/19.

Uroczystość odbyła się w Auli Wydziału Chemii z udziałem zaproszonych gości, przedstawicieli uczelni spoza i z Trójmiasta, pracowników jednostek, władz centralnych i administracji UG, osób reprezentujących Radę Konsultacyjną oraz jednostki współpracujące z Wydziałem Chemii, przedstawicieli Parlamentu Studentów UG oraz rozpoczynających rok akademicki studentów i doktorantów. Na uroczystości był obecny Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą prof. dr hab. Piotr Stepnowski.

W swoim przemówieniu dziekan Wydziału Chemii dr hab. Mariusz Makowski, prof. UG, po powitaniu przybyłych na uroczystość gości, przedstawił najważniejsze osiągnięcia Wydziału oraz pogratulował pracownikom, doktorantom i studentom sukcesów naukowych, dydaktycznych, organizacyjnych i sportowych w minionym roku akademickim. Przedstawiając plany na przyszłość podziękował społeczności akademickiej Wydziału Chemii za trud i wysiłek włożony na rzecz Wydziału i całego Uniwersytetu.

Tradycyjnie po Immatrykulacji oraz promocjach habilitacyjnych i doktorskich nastąpiło wręczenie nagród Rektora Uniwersytetu Gdańskiego za działalność naukową i prace na rzecz społeczności akademickiej.

Przedstawiciele Rady Samorządu Doktorantów – mgr Oktawian Stachurski – oraz Samorządu Studentów – Tomasz Swebocki – przekazali w swoich krótkich wystąpieniach najważniejsze informacje swoim młodszym koleżankom i kolegom, zachęcając ich jednocześnie do pracy w organizacjach zrzeszających brać studencką w Wydziale oraz UG.

Wykład inauguracyjny, pt. „Chemia bionieorganiczna – wyzwania i perspektywy rozwoju” wygłosiła prof. Grażyna Stochel z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pani profesor zajmuje się chemią koordynacyjną i bionieorganiczną oraz fotochemią i zaawansowanymi materiałami. Jest autorem lub współautorem ponad 200 artykułów naukowych, kilkunastu patentów a także kilku monografii i podręczników akademickich.

Uroczystość uświetnił Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego pod kierownictwem prof. Marcina Tomczaka.

Data publikacji: środa, 3. Październik 2018 - 14:10; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: czwartek, 4. Październik 2018 - 09:44; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki