Sesja Sprawozdawcza Doktorantów

W dniu 13 września 2018 r. odbyła się wspólna Sesja Sprawozdawcza Doktorantów Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Doktorantów Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej. Organizatorem już czwartej edycji tego wydarzenia był nasz Wydział.

Na początku sesji Prodziekan ds. Nauki dr hab. Zbigniew Kaczyński, prof. UG przywitał wszystkich uczestników, wśród których byli m.in. Jego Magnificencja Rektor Politechniki Gdańskiej prof. Jacek Namieśnik, Dziekan Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej, prof. Sławomir Milewski, Kierownik Studiów Doktoranckich przy Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej, prof. Maciej Bagiński oraz przewodnicząca Oddziału Gdańskiego PTChem prof. Barbara Becker.

Kolejnym punktem programu było wręczenie nagród za najlepsze prace doktorskie obronione w roku 2017. Laureatami nagrody głównej Dziekana Wydziału i Oddziału Gdańskiego PTChem zostali dr Alicja Mikołajczyk z WCh UG (promotor/promotor pomocniczy: dr hab. Tomasz Puzyn, prof. UG/dr Agnieszka Katarzyna Gajewicz) za pracę pt. „Metody komputerowego projektowania modyfikowanych powierzchniowo nanocząsteczek tlenków metali o właściwościach fotokatalitycznych” oraz dr inż. Aleksander Hejna z WCh PG (promotor/promotor pomocniczy: prof. dr hab. inż. Józef Haponiuk/dr inż. Łukasz Piszczyk) za pracę pt. „Badania nad zastosowaniem gliceryny odpadowej pochodzącej z procesu produkcji biopaliw w technologii poliuretanów”.

Po otrzymaniu nagród laureaci przybliżyli tematykę swoich prac doktorskich w krótkich wystąpieniach.

Następnie wyniki swoich badań w sesjach tematycznych zaprezentowali Doktoranci czwartego roku w obecności swoich opiekunów, doktorantów młodszych lat oraz pracowników naukowych obu uczelni.

Podczas sesji dokonano wyboru najlepszych prezentacji doktorantów WCh. Laureatami w poszczególnych dyscyplinach zostali:

- chemia - mgr Justyna Sawicka,

- ochrona środowiska - mgr Aleksandra Jakubus,

- biochemia – mgr Małgorzata Giżyńska.

Nagrody, vouchery na odczynniki i drobne akcesoria laboratoryjne, zostaną wręczone podczas wrześniowego posiedzenia Rady Wydziału Chemii.

Data publikacji: sobota, 15. Wrzesień 2018 - 13:39; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: sobota, 15. Wrzesień 2018 - 13:39; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki