Postdoc z grantu OPUS

Tytuł projektu: „Zwiększenie globalnej i lokalnej dokładności gruboziarnistego modelu UNRES białek oraz jego rozszerzenie na symulacje bardzo dużych układów białkowych i racemizację reszt aminokwasowych”

Kierownik projektu: prof. dr hab. Józef Adam Liwo

Nazwa stanowiska: adiunkt naukowy (postdoc)

Wymagania w stosunku do Kandydata:

1. Stopień doktora nauk chemicznych, fizycznych lub dziedzin pokrewnych lub nauk matematycznych.
  2. Znajomość metod matematycznych fizyki, podstaw metod numerycznych, mechaniki statystycznej, fizyki polimerów i fizykochemii biomakromolekuł
  3. Umiejętność samodzielnego posługiwania się metodami molekularnej mechaniki kwantowej (ab initio, półempirycznymi i DFT), analizy hiperpowierzchni energii potencjalnej oraz  obliczania właściwości fizykochemicznych badanych układów.
  4. Umiejętność posługiwania się narzędziami analizy statystycznej w kontekście analizy baz danych strukturalnych białek w celu wyznaczenia funkcji rozkładu wybranych wielkości geometrycznych.
  5. Umiejętność pracy na stacjach roboczych pod systemem UNIX na poziomie co najmniej średniozaawansowanego użytkownika.
  6. Znajomość podstaw programowania w języku C, C++ lub FORTRAN.
  7. Rzetelność i umiejętność samodzielnego rozwiązywania postawionych zadań naukowych.

Opis zadań:

Celem projektu jest zwiększenie rozdzielczości i zdolności przewidywań struktur białek pakietu UNRES do symulacji gruboziarnistych białek, jak również wprowadzenie do niego funkcji racemizacji reszt aminokwasowych. Zadania pracownika zatrudnionego na stanowisku opisanym w niniejszej ofercie będą następujące:

1. Zakodowanie wprowadzenia do modelu dodatkowych centrów oddziaływań oraz nowych potencjałów oddziaływań lokalnych i korelacyjnych opracowanych w ramach projektu.
  2. Parametryzacja nowych potencjałów na podstawie hiperpowierzchni energii oddziaływań układów modelujących fragmenty łańcucha polipeptydowego oraz wielkości wyznaczonych z bazy PDB.
  3. Kalibracja i testowanie pola siłowego.
  4. Opieka merytoryczna nad doktorantem uczestniczącym w projekcie.

Warunki zatrudnienia:

1. Umowa o pracę na stanowisku adiunkta naukowego na 1 rok z możliwością przedłużenia (maksymalnie do 30 miesięcy).
  2. Orientacyjny czas rozpoczęcia zatrudnienia:  początek maja 2018.

Dokumenty wymagane do aplikacji:

1. List motywacyjny.
  2. Życiorys naukowy zawierający listą publikacji.
  3. Kserokopia dyplomu lub odpisu dyplomu doktorskigo.
  4. Co najmniej 1 opinia z poprzedniego miejsca zatrudnienia lub opinia promotora pracy doktorskie.

Dokumenty można złożyć osobiście w Biurze Dziekana Wydziału Chemii UG, ul. Wita Stwosza 63, 80-308 Gdańsk, wysłać pocztą, adresując przesyłkę do prof. J.A. Liwo lub wysłać pocztą elektroniczną na adres adam.liwo@ug.edu.pl (preferowany sposób). W tym ostatnim przypadku list motywacyjny może być treścią listu elektronicznego, do którego proszę dołączyć skany dokumentów.

Po upływie terminu składania, złożone zgłoszenia zostaną poddane wstępnej selekcji a wyselekcjonowani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjna do siedziby Wydziału Chemii UG w początkach kwietnia 2018.

Pytania w sprawie oferty proszę kierować mailowo do prof. Józefa Adam Liwo na adres adam.liwo@ug.edu.pl lub adam.liwo@gmail.com.

Termin zgłaszania upływa z dniem 31.03.2018

Data publikacji: piątek, 9. Marzec 2018 - 19:00; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: piątek, 9. Marzec 2018 - 19:00; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki