Chemicy w EXPERYMENCIE

Po raz pierwszy Naukowe Koło Chemików UG mogło zaprezentować się w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni. Z okazji 10. urodzin EXPERYMENTU Studenci rozpoczęli od pokazu na scenie „Zakochaj się w chemii”, po którym były długie kolejki do stanowisk „Kolorowy Świat Chemii” oraz „Chemia w nas”. Dzieci mogły się przekonać jak działa mieszadło magnetyczne, jak zmieniają się barwy roztworów w zależności od temperatury czy użytego wskaźnika oraz dlaczego sód porusza się po tafli wody. Nie tylko dzieci były zachwycone pokazami członków NKCh UG, ale także ich rodzice. Na ich twarzach pojawiał się uśmiech przy ciekłym azocie, suchym lodzie oraz przy słowach „Nie wszystko złoto, co się świeci”. Na końcu wycieczki po świecie chemii dzieci mogły stworzyć swój własny kosmetyk.

PAP o Centrum Nauki EXPERYMENT

Data publikacji: środa, 7. Czerwiec 2017 - 14:35; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: czwartek, 8. Czerwiec 2017 - 19:57; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki