Pracownicy Wydziału Chemii laureatami konkursu START

Pracownicy Wydziału Chemii laureatami konkursu START na stypendia dla najzdolniejszych młodych naukowców z całej Polski.

dr Anna Malankowska oraz dr Joanna Nadolna – pracownicy Katedry Technologii Środowiska otrzymały stypendia dla najzdolniejszych młodych naukowców z całej Polski finansowanych przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej w ramach programu START. W tym roku otrzyma je 100 młodych badaczy. Wysokość rocznego stypendium to 28 tys. zł, a łączna kwota, jaką Fundacja przeznaczy na stypendia START w 2017 roku, wynosi blisko 3 mln złotych. STARTjest największym w Polsce programem stypendialnym dla najlepszych młodych badaczy przed trzydziestką reprezentujących wszystkie dziedziny nauki. Jest najdłużej realizowanym programem Fundacji. Stypendia, które można przeznaczyć na dowolny cel, mają wesprzeć finansowo młodych naukowców w trudnych początkach kariery badawczej i umożliwić im pełne poświęcenie się nauce.

Data publikacji: czwartek, 11. Maj 2017 - 12:47; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: czwartek, 11. Maj 2017 - 12:47; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki