Dzień otwarty

Zgodnie już z kilkuletnią tradycją, dnia 20 marca 2017 roku odbył się Dzień Otwarty Wydziału Chemii UG. Nasi goście mieli okazję wysłuchać ciekawych wykładów o pachnącej, słodkiej, słodszej i najsłodszej chemii oraz poznać odpowiedź na pytanie czy pajęczyna może zatrzymać odrzutowiec. Studenci Naukowego Koła Chemików jak również cieszący się niemijająca sławą dr Tomasz Pluciński zabrali naszych gości do magicznego świata chemii. Nie brakowało przy tym efektów dźwiękowych, które cieszyły się największym aplauzem. Studenci Naukowego Koła Ochrony Środowiska uświadamiali zebranych jak chronić środowisko. W ramach organizowanych warsztatów, przybyli goście mogli zbudować swoją cząsteczkę, poznać tajniki klonowania oraz metody izolacji związków naturalnych, zobaczyć z bliska wszystkie kolory zmysłowej chemii, zbudować ogniwo słoneczne, czy w końcu przekonać się, że nie tylko żarówka świeci. Uśmiech i zadowolenie na twarzach opuszczających nas gości są dowodem, że dzień należał do udanych.

Część wydarzeń została zrealizowana dzięki wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu Uniwersytet Młodego Odkrywcy projektu "Modeluj i eksperymentuj - cykl wykładów i warsztatów dla młodych odkrywców".

Data publikacji: środa, 22. Marzec 2017 - 12:55; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: wtorek, 12. Wrzesień 2017 - 12:53; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki