Pierwsze "spotkanie z pracodawcą"

W dniu 15 marca 2017 roku na Wydziale Chemii UG w ramach „Spotkań z pracodawcą” odbyło się pierwsze spotkanie studentów naszego Wydziału z potencjalnymi pracodawcami. W spotkaniu tym w roli prelegentek wystąpiły: Pani Katarzyna Grużewska (kierownik Laboratorium Badawczo-Wdrożeniowego) oraz Pani Sabina Kraińska (młodszy specjalista ds. rekrutacji i rozwoju), przedstawicielki firmy OCEANIC S.A. – będącej jednym z liderów polskiego rynku kosmetycznego. Spotkanie rozpoczęło się od przywitania wszystkich zgromadzonych osób przez Prodziekan ds. Kształcenia i Rozwoju, dr hab. Beatę Grobelną, prof. UG. Następnie prelegentki przedstawiły krótką prezentację oraz film na temat działalności i funkcjonowania firmy OCEANIC, po czym rozpoczęły się pytania zgromadzonych studentów (grupa około 25 osób z różnych roczników i kierunków studiów). Panie Katarzyna Grużewska oraz Sabina Kraińska odpowiedziały szczegółowo na liczne pytania. Studenci wyrazili duże zadowolenie z inicjatywy zorganizowania tego typu spotkań, czego odzwierciedleniem mogą być wybrane, przedstawione poniżej opinie:

"Możliwość spotkania z potencjalnym pracodawcą, daje nam, przyszłym absolwentom Wydziału Chemii, możliwość poznania struktury organizacyjnej firmy oraz zagłębienia się w zasady w niej panujące, dzięki czemu łatwiej jest podjąć decyzję o zawiązaniu dalszej kariery zawodowej, a także pozwala na lepsze przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej".

„Jako studentka ostatniego roku Chemii MSU jestem bardzo zadowolona z przebiegu spotkania. Mogliśmy dowiedzieć się nie tylko o samej firmie, jak i o możliwości późniejszej rekrutacji do firmy po zakończeniu studiów. Obie Panie z chęcią odpowiadały na wszystkie pytania studentów, a całe spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Mam wielką nadzieję, że do końca tego roku akademickiego, takich spotkań z przedstawicielami różnych firm chemicznych z Trójmiasto i okolic odbędzie się jak najwięcej”.

Najbliższe „spotkanie z pracodawcą” odbędzie się w środę, 26 kwietnia 2017 roku o godzinie 14.00 w sali D2 Wydziału Chemii UG. W roli prelegentów wystąpią Pani Agata Osmólska oraz Pan Adam Pilecki z Grupy LOTOS S.A.

Data publikacji: sobota, 18. Marzec 2017 - 13:08; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: poniedziałek, 20. Marzec 2017 - 18:12; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki