Uniwersytet Młodego Odkrywcy na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego

Miło nam poinformować, że Wydział Chemii otrzymał dofinansowanie w ramach pierwszej edycji konkursu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Uniwersytet Młodego Odkrywcy” o tytule: Modeluj i eksperymentuj - cykl wykładów i warsztatów dla młodych odkrywców.

Celem programu jest popularyzacja nauki oraz badań naukowych i ich zastosowań wśród dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat. W ramach projektu Wydział Chemii zaplanował prezentacja badań naukowych i bazy dydaktycznej, warsztaty doświadczeń chemiczno – przyrodniczych, wykłady dla gimnazjalistów, warsztaty dla dzieci w wieku 6-10 lat, wydarzenie „Z ekologią za Pan brat” oraz konferencję dla Młodych Naukowców – „Naukowy zawrót głowy”. Dodatkowo zostanie zorganizowany konkurs dla młodych naukowców na najlepszą prezentację tematu związanego z chemią. Kierownikiem projektu jest dr hab. Beata Grobelna, prof.UG.

Data publikacji: środa, 8. luty 2017 - 18:41; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: środa, 8. luty 2017 - 18:42; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki