XLV Ogólnopolska Szkoła Chemii - „Chemia na fali”

W dniach 10-14 listopada br. Naukowe Koło Chemików z naszego Wydziału zorganizowało i poprowadziło XLV Ogólnopolską Szkołę Chemii. Mottem konferencji to „Chemia na fali”. Szkoła chemii odbyła się w Hotelu Okulski Grand w Rozewiu.

plakat

Wspomniane konferencje odbywają się dwa razy w roku, wiosną i jesienią, pod auspicjami Aka­demickiego Stowarzyszenia Studentów Chemii. ASSChem zrzesza naukowe koła studentów wy­działów chemicznych z wielu polskich uczelni. W tym roku orga­nizacja tej konferencji została powierzona naszemu Kołu. W konferencji wzięło udział ponad 100 osób, studentów chemików reprezentujących 16 kół naukowych oraz kilkunastu doktorantów.

Kilkudniowa kon­ferencja odbywała się pod honorowym patronatem JM Rektora UG, Dziekana naszego Wydziału, Prezesa PTChem, Prezydenta Miasta Gdańska i Burmistrza Wła­dy­sławowa.

W ciągu kilku listopadowych dni studenci wysłuchali 4 plenarnych wykładów, wygłosili 38 referatów ustnych i odbyły się 3 sesje posterowe. Wśród zaproszonych gości, którzy wygłosili wykłady byli: dr inż. Anna Kajetanowicz z Uniwersytetu War­szawskiego, dr hab. Adam Huczyń­ski, prof. UAM z Uniwersytetu Adama Mickiewicza, prof. dr hab. Jacek Młynarski z Uniwersytetu Jagiellońskiego i prof. dr hab. Eugeniusz Zych z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Członkowie NKCh UG regularnie uczestniczą w spotkaniach studentów chemii i kierun­ków pokrewnych. Cykl tych konferencji daje okazję do wymiany doświadczeń, podzielenia się spostrze­żeniami i wynikami swoich badań. Specyfika i atmosfera spotkań z serii Ogólnopolska Szkoła Chemii znajduje duże uznanie wśród koleżanek i kolegów chemików z całej Polski.

Najlepsze referaty, komunikaty i postery zostały nagrodzone a wręczenie nagród odbyło się na zakończenie konferencji. W czasie uroczystej kolacji prezes ASSChem Kamila Butowska przekazała berło prezesa ASSChem Małgorzacie Lewińskiej ze Studenckiego Koła Naukowego Chemików Wy­dzia­łu Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, które jest organizatorem następnej konferencji.

Dumni jesteśmy z tego, iż jako studenci Uniwersytetu Gdańskiego mogliśmy wpisać się w tę piękną tradycję organizowania studenckich spotkań. Nasza konferencja nie odby­łaby się bez po­mocy i wsparcia władz rektorskich Uniwersytetu Gdańskiego i zespołu dziekań­skie­go Wydziału Chemii UG. Chcielibyśmy również serdecznie podziękować firmom sponsorującym naszą konfe­rencję, m. in. HYDROLAB, PERKIN-ELMER, SHIM-POL, a także Wydawnictwu PWN, które ufundowało nagrody za najlepsze wystąpienia.

Więcej informacji o konferencji znajduje się na stronie: http://www.xlvoschem.nkch.ug.edu.pl/

Data publikacji: czwartek, 17. Listopad 2016 - 10:07; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: czwartek, 17. Listopad 2016 - 10:12; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki