Sesja Sprawozdawcza Słuchaczy Studiów Doktoranckich

W dniu 13 września na naszym wydziale odbyła się Sesja Sprawozdawcza Słuchaczy Studiów Doktoranckich, prowadzonych przy Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego oraz przy Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej, będąca efektem porozumienia naukowego pod nazwą Gdańska Chemia Akademicka zawartego w lipcu 2015 r.

Konsorcjum Gdańska Chemia Akademicka powstało, aby zintegrować chemików dwóch największych wydziałów chemicznych z Pomorza. Wynikiem powołania konsorcjum są m.in. wspólne sesje sprawozdawcze dla doktorantów oraz rozpoczynające się 1 października tego roku Interdyscyplinarne, środowiskowe studia doktoranckie pn. International Ph.D. Programme „Chemistry for Health and the Environment” (INTERCHEM).

Postępy swoich badań, w formie 15-minutowych wystąpień, zaprezentowało 47 doktorantów (głównie IV roku) w obecności swoich opiekunów, doktorantów młodszych lat oraz pracowników obu uczelni. Obrady odbywały się w trzech sekcjach tematycznych: Chemia i technologia, Technologia i ochrona środowiska oraz Biochemia i biotechnologia.

Sesję otworzył dziekan Wydziału Chemii UG dr hab. Mariusz Makowski, prof. UG. W spotkaniu uczestniczyli również: JM Rektor PG prof. Jacek Namieśnik, dziekan Wydziału Chemicznego PG prof. Sławomir Milewski oraz kierownicy studiów doktoranckich obu wydziałów, prof. Maciej Bagiński (PG) i dr hab. Zbigniew Kaczyński, prof. UG.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizowanie tego wydarzenia za jego bardzo dobre przygotowanie i bardzo sprawne przeprowadzenie.

Fot. K. Krzempek (PG).

Data publikacji: czwartek, 15. Wrzesień 2016 - 09:31; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: czwartek, 15. Wrzesień 2016 - 09:32; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki