V Forum Młodych Chemików

W dniach 8-11.09.2016 r. odbywa się V Forum Młodych Chemików. Jej organizatorami, pod egidą Gdańskiej Chemii Akademickiej, są Wydział Chemiczny PG i Wydział Chemii UG. Impreza jest objęta honorowym patronatem JM Rektorów obu uczelni oraz Prezesa Polskiego Towarzystwa Chemicznego.

vfmch

logo

Forum Młodych Chemików powstało z inicjatywy Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Polskiego Towarzystwa Chemicznego. Dotychczas FMCh odbyło się już w Krakowie (UJ), Lublinie (UMCS), Wrocławiu (UWr) oraz Warszawie (UW, PW). W organizacji FMCh współuczestniczy Olimpiada Chemiczna, przez której Komitety Okręgowe rekrutowani są uczestnicy.

Przeznaczone jest ono dla wybitnych uczniów szkół średnich, podczas którego odbywają się: sesja plakatowa, sesja prezentacji ustnych, wykłady pracowników naukowych z uczelni-gospodarzy oraz warsztaty laboratoryjne dla uczestników.

W tegorocznym forum bierze udział 140 uczniów prezentujących 12 komunikatów ustnych i 92 prezentacje plakatowe. Uczelnie oferują 8 warsztatów (5 PG i 3 UG). Na naszym Wydziale będą prowadzone następujące warsztaty:

W-1.Pierwiastki i związki chemiczne,
W-2.Analiza kationów i anionów,
W-3.Nanocząstki w medycynie, kosmetologii, biotechnologii i ochronie środowiska.

Więcej informacji o V FMCh na stronie: http://fmch.chem.pg.edu.pl/

Data publikacji: czwartek, 8. Wrzesień 2016 - 18:22; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: czwartek, 8. Wrzesień 2016 - 20:18; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki