Spotkanie w PPNT Gdynia w ramach cyklu "Z uczelni na rynek"

Serdecznie zapraszam do udziału w spotkaniu na temat komercjalizacji w PPNT Gdynia w ramach cyklu "Z uczelni na rynek" pt:
W kierunku skutecznego modelu transferu technologii - co jako naukowiec, przedsiębiorca czy inwestor powinienem wiedzieć?
Kiedy: 12.05.2016 (czwartek), godz. 10:00-13.15
Gdzie: PPNT Gdynia, budynek III, sala G
Wstęp: bezpłatny, wymagana rejestracja: http://wkierunku.evenea.pl/
Program wydarzenia:
10:00-10:30
Transfer technologii dziś - stan obecny, statystyki, przepisy
10:30-11:00
Modele transferu technologii między naukowcami, rynkiem a inwestorami
11:00-11:30
Przykłady działania pośredników (CTT, SC, parki, inkubatory, wolny rynek)
11:30-11:45
przerwa
11:45-12:30
Bariery, wyzwania oraz oczekiwania w procesie transferu technologii (w tym dyskusja)
12:30-13:00
Rozwiązanie powyższych wyzwań (praca warsztatowa)
13:00-13:15
Jak sprawnie komercjalizować - gdzie się udać, jak rozmawiać, co przygotować - podsumowanie
Prowadzący:
Konrad Frontczak - od 2003 roku zajmuje się realizacją międzynarodowych oraz regionalnych projektów związanych z innowacyjnością, przedsiębiorczością, wsparciem sektora MŚP, rozwojem regionalnym, infrastrukturą badawczą oraz dydaktyczną, a także transferem technologii. Pracował w Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA oraz Centrum Transferu Technologii Akademii Morskiej w Szczecinie. Miał okazję aplikować, realizować oraz rozliczać szereg projektów w ramach ZPORR, SPO WKP, IR3C, IR3B, PO IG, PO KL, RPOWZP, 6PR, 7PR. Obecnie Prezes Zarządu w Centrum Innowacji Akademii Morskiej w Szczecinie Sp. z o.o., spółki celowej, której celem jest komercjalizacja wiedzy naukowej, w tym wynalazków powstałych na uczelni. Pełni także funkcję eksperta oceniającego PARP, MNiSW, MR, NCBR, władz regionalnych oraz innych instytucji publicznych w obszarach takich jak: inwestycje w MŚP, systemy B2B, Infrastruktura B&R, polityka innowacyjności oraz transfer technologii.

Data publikacji: poniedziałek, 9. Maj 2016 - 12:42; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: poniedziałek, 9. Maj 2016 - 12:42; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki