Program „Girls go start-up! Academy”

banner_startup

Ruszył nabór aplikacji do Programu Mentoringowego „Girls go start-up! Academy”! Akademia innowacji dla studentek i absolwentek kierunków STEM to wspólne przedsięwzięcie Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i Stowarzyszenia TOP500 Innovators, realizowane przy współpracy z Ambasadą USA. Jego celem jest wsparcie studentek – szczególnie uczelni technicznych, medycznych oraz kierunków ścisłych uniwersytetów – w zdobywaniu wiedzy o tworzeniu start-upów, a potem w realizacji takich przedsięwzięć w praktyce. Skupimy się na tematyce: IT, BIO, Nano, Energy, creative industries oraz na projektach interdyscyplinarnych.

Uczestniczki Akademii dostaną 6-miesięczne wsparcie wybitnych Mentorek (Lista mentorek GGS) – kobiet działających w obszarze nowych technologii, nauk ścisłych, ekspertek z dziedziny start-upów. Ponadto uczestniczki będą miały możliwość korzystania z Półki z Ekspertami oraz pokazania swoich osiągnięć w Konkursie Shesnnovation.

W efekcie półrocznego programu powstaną seed-upy (zaawansowane pomysły na własną działalność) oraz start-upy (zalążki firm).

Nabór do Programu Mentoringowego potrwa do 22 stycznia 2016 r. Chęć udziału w programie należy zgłaszać wypełniając Formularz aplikacyjny znajdujący się na stronie www.girls-startup.pl

Data publikacji: piątek, 8. Styczeń 2016 - 14:04; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: piątek, 8. Styczeń 2016 - 14:19; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki