fbpx Rozpoczął się 58 Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Chemicznego w Gdańsku | Wydział Chemii

Rozpoczął się 58 Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Chemicznego w Gdańsku

W dniu 21 września br. rozpoczął się 58 Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Chemicznego w Gdańsku. Otwarcia zjazdu dokonali Panowie Prof. dr hab. inż. Lech Chmurzyński – Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego, Prof. dr hab. inż. Jacek Namieśnik – Przewodniczący Komitetu Naukowego oraz Prof. dr hab. Piotr Stepnowski Dziekan Wydziału Chemii. W imieniu władz uczelni uczestników Zjazdu przywitał Pan Prof. dr hab. Grzegorz Węgrzyn. Następnie głos zabrał Pan Prof. dr hab. Bogusław Buszewski – Prezes Zarządu PTChem. O zabranie głosu poproszono także Pana Pawła Adamowicza – Prezydenta Miasta Gdańska. Otwarcie Zjazdu uświetnił Pan Prezydent Lech Wałęsa, który wygłosił krótki wykład nawiązując do motta konferencji „Polska Chemia w Mieście Wolności”. Z kolei wykład otwarcia wygłosił Pan Prof. dr hab. Henryk Kozłowski z Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego, Doktor Honoris Causa Uniwersytetu Gdańskiego. Podczas otwarcia wystąpił także Chór Uniwersytetu Gdańskiego.

Tuż po otwarciu Zjazdu odbyło się Walne Zebranie Członków PTChem, w trakcie którego wybrano nowe władze Towarzystwa.

Nowym Prezesem Polskiego Towarzystwa Chemicznego został

Pan prof. dr hab. inż. Jerzy Błażejowski z Wydziału Chemii UG