STRATEGMED na Wydziale Chemii

Wniosek zatytułowany "Nowe technologie farmakologicznej stymulacji regeneracji (REGENNOVA)", złożony przez konsorcjum Uniwersytet Gdański, Gdański Uniwersytet Medyczny, Politechnika Gdańska, Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN, spółka MedVentures oraz spółka Pro-Science Polska w ramach pierwszego konkursu „Profilaktyka i leczenie chorób cywilizacyjnych – STRATEGMED” został zakwalifikowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju do finansowania. Konsorcjum, którego liderem jest Wydział Chemii UG (Pracownia Chemii Związków Biologicznie Czynnych, Pracownia Chemii Medycznej oraz Pracownia Inżynierii Genetycznej) uzyskało na realizację badań ponad 17 mln zł. Inicjatorem projektu był prof. UG, dr hab. Piotr Skowron.

Data publikacji: piątek, 30. Maj 2014 - 07:13; osoba wprowadzająca: Sławomir Lach Ostatnia zmiana: środa, 2. Lipiec 2014 - 09:13; osoba wprowadzająca: Sebastian Zaborowski