Warsztaty dla studentów

Warsztaty dla studentów I i II stopnia kierunków:

Chemia, Ochrona Środowiska, Biotechnologia, Biologia, Oceanografia

Warsztaty dla studentów „Od szczegółu do ogółu” - techniki eksperymentalne w laboratoriach naukowo-badawczych i ich zastosowanie w innowacyjnych gałęziach przemysłu

W dniach 19, 26, 27 oraz 28 maja 2014 r. (w godzinach 16:00 – 19:00) odbędą się warsztaty dla studentów kierunków: Chemia, Ochrona Środowiska, Biotechnologia, Biologia oraz Oceanografia.

Warsztaty będą prowadzone przez zespół międzywydziałowy Uniwersytetu Gdańskiego (pracownicy Wydziału Chemii oraz Wydziału Fizyki) oraz pracowników działu badawczo- rozwojowego firmy Cerko.

Zgłoszenia proszę wysyłać do dnia 15 maja 2014 roku na adres e-mail: FID2014@wp.pl . W e-mail’u proszę podać imię i nazwisko, wydział oraz kierunek, stopień i rok studiów. Harmonogram warsztatów zostanie przesłany każdemu zakwalifikowanemu uczestnikowi na adres e-mail.

Ilość miejsc ograniczona – 24 miejsca - decyduje kolejność zgłoszeń.

Każdy uczestnik warsztatów otrzyma certyfikat ukończenia kursu wystawiony  przez Prezesa firmy CERKO oraz Kierownika Katedry Chemii Ogólnej i Nieorganicznej Wydziału Chemii UG.

W ramach warsztatów studenci zapoznają się z nowoczesnymi technikami badawczymi wykorzystywanymi w różnych gałęziach przemysłu, takich jak: kosmetyczny, farmaceutyczny, spożywczy oraz chemiczny. Innowacyjne podejście w przekazywaniu wiedzy z zakresu badań fizykochemicznych oparte na wykonywaniu praktycznych zadań analitycznych z jakimi można się spotkać zarówno w ośrodkach naukowo-badawczych jak i w wielu przyzakładowych laboratoriach kontroli jakości, ma na celu wyrobienie umiejętności samodzielnego eksperymentowania i rozwiązywania problemów.

W ramach warsztatów studenci będą mieli okazję samodzielnie wykonać kilka ciekawych doświadczeń chemicznych, w których zapoznają się z obsługą aparatury naukowo-badawczej, jej kalibracją, sposobem przygotowania próbek, wykonaniem pomiarów, analizą i wizualizacją danych pomiarowych oraz interpretacją wyników. Integralnym elementem warsztatów będzie część teoretyczna dotycząca zagadnień związanych z wykonywanymi zadaniami analitycznymi, opracowana przez autorów niniejszego projektu.

Prof. dr hab. inż. Lech Chmurzyński

Prezes Cerko Sp. Z o.o. Sp.K. – dr n. farm. Bogusław Pilarski

Data publikacji: wtorek, 29. Kwiecień 2014 - 12:34; osoba wprowadzająca: Sławomir Lach Ostatnia zmiana: środa, 2. Lipiec 2014 - 09:13; osoba wprowadzająca: Sebastian Zaborowski